Технічний директор Київстару розповів на конгресі MWC 23 як компанія долає виклики військового часу 

Володимир Лутченко, технічний директор національного оператора електронних комунікацій «Київстар», виступив спікером міжнародного телеком-конгресу MWC 2023, який проходив 27 вересня 2023 року у Лас-Вегасі, США. Лутченко був запрошений на цю важливу подію, щоб поділитись з колегами з усього світу практичним досвідом організації роботи телеком-мереж у надскладних умовах. 

Володимир Лутченко під час свого виступу підкреслив важливість своєчасної підготовки телеком-інфраструктури до роботи в умовах жорстких викликів, а також необхідність повсякчас посилювати стресостійкість мереж. Протягом останніх 19 місяців «Київстар» фокусує свої зусилля на захисті інфраструктури й сервісів, резервуванні усіх ключових елементів опорної телеком-мережі, інвестує в енергетичну безпеку. Так, телеком-оператор за час повномасштабного вторгнення збільшив утричі кількість дизель-генераторів, щоб забезпечити роботу ключового обладнання у випадках блекаутів, а також встановив на базових станціях 80 тисяч нових, більш містких акумуляторів. З лютого 2022 року і по сьогодні компанія інвестувала в енергетичну безпеку інфраструктури 988 мільйонів гривень.

Від початку повномасштабного вторгнення понад 1600 базових станцій зазнало руйнувань, серед них й ті, які залишились на тимчасово окупованій території. Крім того, кількість кібератак на мережу збільшилась удвічі. Не дивлячись на це, усе телеком-обладнання на підконтрольній Україні території (а це 94% усіх базових станцій) працює у звичному режимі. Телеком-оператор не тільки забезпечує надійний кіберзахист своєї інфраструктури, але й ділиться своєю експертизою у цьому питанні з державними та комерційними компаніями України. 

«Як показали останні 19 місяців, відбудова та захист телеком мереж – критична задача для того, щоб зв`язок не переривався, а люди мали можливість спілкуватись. Ми співпрацюємо з Урядом України, який допомагає розвитку телеком індустрії, щоб наші співгромадяни мали стабільний доступ до комунікацій та цифрових сервісів», — коментує Володимир Лутченко, технічний директор «Київстару»

Щоб забезпечити безперервність телеком послуг «Київстар» постійно інвестує в розвиток інфраструктури, відновлення і модернізацію базових станцій, повертає зв‘язок на деокуповані території й розвиває нові технології зв’язку. Відповідно до планів материнської компанії «Київстару» (телеком група VEON, яка розташована в Нідерландах) у найближчі три роки в телеком-інфраструктуру в Україні буде інвестовано $600 млн. Ця сума включає не тільки відбудову, але й технологічний розвиток. З цією метою компанія розвиває колаборацію з іноземними партнерами, як от Rakuten, з яким нещодавно підписано Меморандум про співпрацю із розвитку в Україні мереж радіодоступу з відкритою архітектурою (Open RAN) і нових цифрових сервісів.                                        

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук