На початку жовтня фонд Hypra.fund інвестував $10 млн у компанію Trinetix. Це значна інвестиція, одна з найбільших на ринку сервісних бізнесів в Україні, подібних угод мало. До того ж, це велика інвестиція і для самого фонду. Редактор AIN.UA поговорив з Ігорем Перцією про угоду та розпитав деталі у короткому бліцу.
Яка оцінка бізнесу?
Ти, звісно, не міг не спитати. Але оцінку ми не розголошуємо за умовами угоди.
Але можу сказати, що ми придбали міноритарний пакет акцій.
$10 млн — значна інвестиція, тим більше значна, коли ми говоримо про сервісний бізнес. Чому фонд наважився на цю інвестицію?
Давай почнемо з того, що насправді $10 млн — це не такі вже й великі гроші. Класні сервісні компанії коштують і сотні мільйонів, і мільярди. Тому не зовсім доречно казати «багато» чи «небагато».
Ми ж пішли у цю історію по тій причині, що ми хочемо більше працювати у напрямку Private Equity, інвестувати у EBIDTA-позитивні компанії, які мають здорову юніт-економіку та мають значний потенціал для розвитку. Тепер для нас це — основний вектор для розвитку і угода з Trinetix чудово під це підходить.
Кошти Trinetix направить на швидший розвиток. Компанія йде проти тенденцій ринку — нікого не звільняє, а навпаки — зростає. На це також буде направлена частина фінансування. Інша важлива ціль — розвиток на нових ринках, команда в першу чергу розглядає Латинську Америку.
У вас фонд на $25 млн, як мінімум така цифру ви заявляли на початку. Розкажи у двох словах, що з ним.
Насправді, майже весь фонд вже проінвестовано. Не всі угоди публічні, не всі ще підписані, але всі гроші з цього фонду вже розплановані до інвестицій у найближчий час. За шість місяців ми закриємо цю цифру. Тому по суті нам вдалось за рік з хвостиком проінвестувати всі $25 млн.
У останній комунікації ти згадуєш, що ваш план трохи змінився — на цілих $30 млн.
Так, це і є основна наша новина зараз — фонд готовий інвестувати ще $30 млн у наступний рік: такий план на 2024 рік.
Звідки гроші? LP фонду задоволені нашими успіхами, тому мені вдалось залучити ще $30 млн для подальших інвестицій. Наш ідеальний план — три інвестиції, кожна з чеком у $10 млн. На нього ми орієнтуємось. Є звісно опція, що чеки можуть бути меншими, наприклад, $5 млн.
Є компанії, які готові поглинути такі інвестиції?
Це найбільша проблема. Ми бачимо по нашому фонду, що кошти на ринку є і ми готові їх залучити, знайти, домовитись.
Інша справа — бізнес. Крутих проектів, описаних за критеріями вище, не так багато. Ми зараз у пошуку таких бізнесів: великих, готових активно зростати і заробляти. Ми можемо допомогти як фінансово, так і у всі інші можливі способи.
А що по меншим інвестиціям?
У нас є венчурна студія, з стартами ми будемо працювати через неї. Сам же фонд переходить у Private Equity і буде працювати тепер у такому форматі.