Північнокорейські програмісти віддалено працюють на компанії зі США, щоб фінансувати ракетну програму КНДР — Guardian

Тисячі програмістів, які уклали контракти з американськими компаніями, протягом багатьох років таємно надсилали мільйони доларів своєї заробітної плати до Північної Кореї. Як повідомляє The Guardian з посиланням на ФБР, ці гроші переважно йшли на фінансування програм зі створення балістичних ракет.

  • Міністерство юстиції США заявило, що тисячі північнокорейських ІТ-працівників під фальшивими іменами змогли влаштуватись на віддалену роботу в американські технологічні компанії.
  • Американські посадовці оголосили про арешт 1,5 млн доларів і 17 доменних імен в межах розслідування цієї схеми.
  • Стверджується, що уряд Північної Кореї відправив тисячі IT-спеціалістів жити в треті країни, здебільшого в Китай і Росію, аби ввести в оману компанії зі США та під виглядом звичайних фрилансерів влаштувались на роботу у дистанційному режимі. За даними Федерального бюро розслідувань, громадяни КНДР також вдавались до різних методів, аби створити враження, що вони працюють у США, зокрема платили американцям за використання їхніх інтернет-мереж.
  • За словами ФБР ця схема настільки поширена, що будь-яка компанія, яка найняла позаштатних ІТ-працівників, «радше за все» найняла когось, хто бере участь у зазначеній схемі. При цьому офіційні особи не назвали компаній, які несвідомо найняли північнокорейських працівників, і не сказали, коли ця практика почалася.
  • Найцікавіше, що ті мільйони доларів, які північнокорейські програмісти заробляли щороку, йшли на фінансування програми озброєння Північної Кореї. У деяких випадках північнокорейські працівники також проникали в комп’ютерні мережі та викрадали інформацію з компаній, які їх найняли.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук