Toloka.vc готує нову інвестицію – $1 млн в український NewHomesMate. В синдикаті розповіли деталі цієї та інших угод

17 жовтня український венчурний синдикат Toloka.vc остаточно закрив угоду на близько $1 млн інвестицій в американський медичний сервіс Fortа Health, що допомагає у лікуванні аутизму за допомогою штучного інтелекту. Зараз інвестори працюють над новою угодою – на цей раз в український стартап NewHomesMate, що працює з аналізом нерухомості на ринку США та планує залучити $15 млн в новому раунді. Засновники «Толоки» кажуть, що вже мають комітментів приблизно на $1 млн, хоча сума може бути більшою.

AIN.UA розповідає подробиці.  

Деталі потенційної угоди з NewHomesMate

NewHomesMate (до ребрендингу – Propertymate) – це американський стартап з українськими кофаундерами і командою в Україні. У 2018 році його заснували львівʼяни Богдан (Ден) Гнатовський та Софія Вишневська. До NewHomesMate працювали разом над проєктом Богдана з автоматизації продажів нерухомості Brainify. Станом на червень 2023 року команда нараховувала понад 90 людей, частина – у Києві та Львові, але більшість нових співробітників наймають у США.

NewHomesMate – це платформа, яка дозволяє покупцям первинної житлової нерухомості знайти всю інформацію про новобудови. Стартап базується на штучному інтелекті, що допомагає аналізувати дані про покупців і нерухомість. Він прогнозує, в яких об’єктах клієнти будуть зацікавлені найбільше.

Свій перший мільйон стартап отримав у 2021 році від Pragmatech Ventures. В червні 2023 року NewHomesMate підняв ще $5,5 млн від українських Geek Ventures, Flyer One Ventures, SID Venture Partners. Тоді співзасновник стартапу Богдан Гнатковський стверджував, що проєкт виріс на 1086% за доходом станом на січень 2023-го порівняно з січнем 2022 року. Загалом на рахунку стартапу $6,5 млн інвестицій.

NewHomesMate обслуговує 14 локальних ринків США, включаючи Остін, Х’юстон і Маямі. Нещодавно компанія запустилась в Атланті та Денвері. За даними Forbes, стартап очікує, що дохід у 2023 році складе $8,5 млн та планує розширити роботу в таких містах, як Колорадо-Спрінгс і Фенікс.

«Компанія дуже швидко досягла багатомільйонного ARR, зростає і відкриває бізнес в нових містах», – коментує співзасновник Toloka.vc Тарас Кириченко. 

Зараз NewHomesMate піднімає третій раунд, як очікується, на $15 млн. Поки невідомо, хто буде лід-інвестором і, відповідно, з якою оцінкою закриватимуть раунд. Але Toloka.vc вже отримала комітменти від 90 своїх LP на загальний чек в $1 млн.

«Я думаю, чек буде більшим. Загалом з 500 партнерів Toloka.vc угодою з NewHomesMate зацікавились 200. Переважно з України, хоча у нас є багато людей в ком’юніті з інших країн: Грузія, Сингапур, Казахстан, Туреччина, країни Балтії», – додає CEO Promodo та один з кофаундерів венчурного синдикату Олександр Колб.

Угода на $1,4 млн в стартапи YCombimator, якої не сталося

На момент збору коштів для Forta синдикат Toloka.vc налічував 300 LP (Limited Partners). Зараз, за словами Кириченка, їх вже 500.

«Ми хочемо робити одну угоду на місяць. Звичайно, інколи це може бути трошки більше або менше, але наш темп має бути в середньому близько 10-12 угод на рік в діапазоні від мінімум пів мільйона до $2,5 млн», — каже він.

Його партнер Колб додає, що можливості інвестувати з меншими чеками у них є, але вони обмежені алокацією.

«Тобто можливі угоди на $200 000-300 000 – не тому, що в нас грошей немає, а тому, що на синдикат просто не виділяють більше акцій в стартапі. Ми ще нікому не сказали «так», але в принципі такі угоди теж розглядаємо», — уточнює він.

Зокрема, «Толока» планувала інвестувати в стартапи, які є резидентами поточного батчу YCombimator, і навіть зібрали $1,4 млн комітментів, але в останній момент передумали.

«Ми побачили, що стартапи занадто ризикові. Наша стратегія – інвестувати в цифри, в бізнес, який зростає. А в YC були занадто молоді стартапи. Не значить, що вони погані, просто вони не відповідали нашій стратегії», – каже ще один співзасновник Toloka.vc, а також партнер TMT Investments Ігор Шойфот. 

Деталі угоди з Fortа Health

Це була дебютна угода синдикату, заснованого у травні 2023 року. Сума інвестицій склала $1 млн. В раунді взяли участь 89 інвесторів з Toloka.vc, середній чек – $10 000, мінімальний – $5000. Остаточно документи підписали 17 жовтня, тоді ж виступили з офіційним релізом.

Компанія Forta Health – це платформа телемедицини для допомоги лікування аутизму в дітей. Вона працює на стику класичних постачальників медичних послуг і провайдера інноваційних технологій. За допомогою своєї платформи компанія сама створює кваліфікованих і дешевших за наявних на ринку фахівців для своєї платформи, якими стають батьки дітей з аутизмом, спрощує їм робочий процес та з’єднує зі страховими. При цьому у всіх процесах Forta Health активно використовує штучний інтелект, щоб закріплювати за собою конкурентну перевагу за допомогою даних.

Стартап показав зростання від 0 до $8 млн АRR за вісім місяців до травня 2023, середній прогнозований приріст доходів – близько $1,5 млн на місяць. 

«Ми очікуємо, що Fortа Health дасть х10-20 зростання на вкладений капітал. Попри те, що загальна стратегія «Толоки» — за 3-5 років дати інвесторам зростання в 2-3 рази, що приблизно відповідає рівню 25% річних, кожен раз, коли ми робимо окрему угоду, то сподіваємося на суттєво більше зростання», – коментує Тарас Кириченко. 

«По-перше, хлопці заробляють мільйони доларів, почавши монетизацію менше ніж рік тому. Для стартапу це абсолютно феноменально. По-друге, вони заробляють мільйони лише на кілька сотень клієнтів, при тому, що клієнти – це батьки дітей з розладами спектра аутизму. Потенційних клієнтів тільки в США, за різними оцінками, кілька мільйонів. У світі – десятки мільйонів. Вони почали з аутизму, але в перспективі також планують працювати з 8 іншими дуже серйозними проблемами, такими як діабет, синдром Дауна та іншими», – додає Ігор Шойфот.

Батьки нічого не платять, але — і це взагалі парадоксально, — ще і заробляють. Страхові компанії з радістю платять їм за тренінги власним дітям, тому що вони б в кілька разів більше платили спеціалістам. Оборотна сторона: в індустрії дуже багато гравців, яким це шкодить. В Америці є впливова група з власним лобізмом, яка заробляє на цьому ринку величезні гроші, їх називають nurse mafia. Тому вони намагаються боротися проти компаній на зразок Fortа Health». 

Нещодавно Fortа Health залучив $20 млн від найбільшого венчурного фонду в світі Insight Venture Partners. Як пише Forbes Ukraine, в липні 2022 року стартап оцінили у $68,5 млн в межах раунду на $24,4 млн серії А. Інвестором був той самий Insight Partners за участі британського Digital Horizon та американських What-If Ventures, MVP Ventures, FJ Labs. Серед перших інвесторів – TMT Investments, одним з партнерів якого є Шойфот.

Наприкінці 2023-го Forta Health планувала залучити ще $30 млн з оцінкою у $120 млн. Натомість Insight Partners запропонував розширити раунд серії А ще на $15 млн за поточною оцінкою і зобов’язався його очолити. Саме до цього раунду і долучився український синдикат.

Скандал навколо угоди

Як пише Forbes, в угоду з чеком на $500 000+ зайшов також The Garage Syndicate Шойфота. І тут не обійшлося без «російського сліду». Посилаючись на скріншоти переписки інвесторів, видання пише, що серед учасників Garage чимало вихідців із рф та російського венчуру. 

Ще 25 лютого 2022 року співзасновник синдикату, вихідець з рф Сергій Мосунов (наразі живе в Лондоні) у загальному чаті для інвесторів запропонував робити венчурні інвестиції в стейблкоїнах USDC, аргументувавши це тим, що «вони не зазнають впливу обмежень традиційних міжнародних розрахунків». Він закликав відкрити криптогаманці на відомих криптобіржах і зберігати принаймні частину активів у USDC.

В угоду з Forta учасникам The Garage Syndicate теж пропонували увійти за допомогою криптовалюти. Вона була структурована на платформі для інвестицій Allocations – це портфельний стартап The Garage Syndicate (опція переказу коштів у криптовалюті на сайті Allocations не згадується).

«Там правда є «російський слід», – каже Шойфот. – В синдикаті кілька сотень інвесторів, більшість з цих людей – з російським корінням, тому комунікації переважно російською. Але «Гараж» не може, навіть якби хотів, приймати інвестиції від мешканців росії та білорусі, тому що це заборонено законом, а всі інвестиції робляться через Allocations.com, який повинен робити KYC, AML та full compliance, що ці люди живуть не в росії.

Коли почалася війна, ми два рази випустили різкі заяви, кожен з засновників Garage прислав по $5000 на підтримку України, і далі продовжували, звісно, підтримувати. Тому, навіть якщо якісь ватники [серед інвесторів] і були, вони вже пішли, а люди, які перебувають в росії, не можуть до нас потрапити, тому що Allocations це перевіряє. Чи можуть бути якісь російські громадяни, що проживають в Лондоні або в Дубаї? Так, але я нічого з цим не можу зробити. В будь-якому фонді можуть бути люди з російським паспортом».

Чи вважається це фактором ризику, чи в принципі американським інвесторам все одно? Шойфот каже, що все не так просто.

«Мені б дуже хотілося, щоб позиція [щодо наявності громадян рф у синдикаті] була принципова, але це не так. Є ті, хто займають дуже різку, жорстку позицію, проте їх дуже мало. Є ті, хто кажуть: дивіться, ми регуляторно не можемо мати справу з будь-якими грошима, що мають якийсь стосунок до рф. А є ті, кому взагалі все одно, це навіть не тема для обговорення для них. 

Насправді тут в США велика підтримка України. В різних містах, великих і маленьких, українські стяги просто всюди, і це точно не тільки українці. Але на жаль, як кажуть ватники, «все не так однозначно».

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук