Топ-10 мов програмування у 2023 році на GitHub

Читати на RU

Платформа для розробників GitHub опублікувала результати актуального дослідження, в якому проаналізувала тренди у сфері opensource-програмування і, зокрема, вплив ШІ. Також GitHub склав рейтинги мов програмування за популярністю та відсотком проєктів на платформі. AIN.UA відібрав найцікавіші тези.

ШІ росте скаженими темпами

  • Майже всі розробники на платформі (92%) експериментують із базовими моделями від OpenAI та інших гравців ШІ, а генеративні проєкти на базі штучного інтелекту з відкритим кодом навіть увійшли до 10 найпопулярніших opensource-проєктів за кількістю учасників у 2023 році.
  • Лише в середині цього року кількість генеративних проєктів штучного інтелекту зросла вдвічі більше, ніж за весь 2022 рік.
  • Generative AI сприяє значному та глобальному сплеску проєктів від інді-розробників зі зростанням на 148% у порівнянні з минулим роком, а також на 248% в абсолютних цифрах.
Тут і далі зображення: GitHub

Топ-10 мов програмування у 2023 році

  • JavaScript залишається незмінним №1, Python і Java традиційно в п’ятірці найпопулярніших мов з року в рік. Але цьогоріч TypeScript вперше випередив Java і став третьою за популярністю мовою на GitHub зі зростанням бази користувачів на 37%.
  • У 2023 році популярність таких мов, як T-SQL і TeX, зросла, що свідчить про те, що спеціалісти з обробки даних, математики та аналітики все більше залучають до своєї роботи платформи та інструменти з відкритим кодом.
  • Спостерігається паритет із найпопулярнішими мовами, які використовуються в проєктах, створених у 2023 році, порівняно із загальними найпопулярнішими мовами на GitHub. Зокрема Kotlin, Rust, Go та Lua зазнали значного зростання в нових проєктах на GitHub.
  • Rust продовжує залучати все більше розробників. Хоча її загальне використання відносно низьке порівняно з іншими мовами, вона зростає на 40% з кожним роком.
  • Дані дослідження ґрунтуються на проєктах, розміщених на GitHub, тож можуть відрізнятися від результатів інших досліджень. Загалом, за даними платформи, на GitHub створені понад 400 млн проєктів, 280+ млн з яких – публічні. На базі генеративного ШІ створені понад 65 000. Загалом на GitHub нараховується 4,5 млрд контрибʼюторів.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук