Застосування ШІ та машинного навчання для оптимізації управління проєктами: досвід та інновації

Автор: Марина Булеца

В епоху цифрової трансформації, управління проєктами у сфері IT перетворюється із стандартного процесу на складний механізм, який вимагає глибокої експертизи, інновацій та впровадження новітніх технологій. 

У центрі цієї статті — В’ячеслав Симонов, засновник digital agency Mobios.ua, чиї досягнення у галузі управління проєктами в IT заслуговують на особливу увагу. Завдяки своєму досвіду та глибокій експертизі, В’ячеслав не тільки створив агентство, але й розробив унікальний підхід до управління проєктами, який допоміг значно покращити продуктивність його команди та задоволення клієнтів. Його методи дозволили ефективно реалізовувати нові фічі та швидко виявляти та усувати баги, що безумовно, сприяло зростанню його бізнесу.

В’ячеслав також активно займається освітньою та благодійною діяльністю. Він є ініціатором створення освітньої платформи Mobios.School та благодійної організації «Школа інформаційних технологій «”Мобіос”». Ці проєкти відображають його прагнення розширювати доступ до якісної IT-освіти та впливати на розвиток digital-індустрії на більш широкому соціальному рівні. Особливу увагу заслуговує його благодійний проєкт з навчання підлітків від 11 до 16 років, які постраждали від війни в Україні. З 2021 року В’ячеслав розробив безкоштовний сучасний курс та методику навчання, завдяки чому понад 300 дітей з постраждалих сімей отримали можливість навчатися та розвиватися.

Фото: Mobios.ua

Застосування новітніх методів управління проєктами в Mobios.ua під керівництвом В’ячеслава Симонова стало ключовим фактором успіху агентства в конкурентному середовищі цифрового ринку. 

Сучасні тенденції та можливості ШІ в управлінні проєктами

Використання ШІ допомагає деталізувати роботи та декомпозувати складні проєкти на простіші завдання, що сприяє точнішому дотриманню дедлайнів та ефективному управлінню ресурсами. Ключові показники продуктивності (KPI) та індекс виконання вартості (CPI) стали більш прозорими та керованими, що дозволяє проводити бенчмаркінг для порівняння з ринковими стандартами та виявляти bottleneck’и в процесах. 

Фото: Mobios.ua

Деякі з сучасних тенденцій включають:

 • автоматизацію процесів: ШІ може автоматизувати повторювані та трудомісткі завдання, звільняючи час команди для виконання більш стратегічних завдань.
 • прогнозування ризиків: за допомогою аналізу великих даних, ШІ може допомогти у виявленні та оцінці потенційних ризиків проекту на ранніх стадіях.  
 • поліпшення комунікації: ШІ може аналізувати комунікацію в реальному часі та пропонувати рекомендації для поліпшення ефективності взаємодії між членами команди та стейкхолдерами.
 • оптимізація ресурсів: машинне навчання може допомагати у визначенні оптимального розподілу ресурсів, тим самим поліпшуючи ефективність та результативність проєктів.

Генерація контенту та маркетинг:

 • налаштування сервісів та контенту на вебсайтах або додатках, що сприяє персоналізованим маркетинговим кампаніям та підвищенню взаємодії з споживачами​​.
 • генерація ідей, виявлення трендів, оптимізація структури контенту та аналіз великих наборів даних для допомоги авторам контенту розробляти більш деталізовані матеріали, використовуючи менше ресурсів​​.
 • генеративний ШІ у маркетингу, наприклад, надання швидших відповідей клієнтам через чат-ботів та інші можливості пошуку​​.

ШІ та ML у генерації контенту та дизайні:

 1. Управління контентом: автоматизація управління метаданими, витягування значення з тексту, розпізнавання об’єктів у цифрових активах та призначення відповідних категорій контенту​​.
 2. Мікро-досвіди: створення шопабельних мікро-досвідів контенту, де клієнти можуть купувати товари безпосередньо в додатку без вітрини або веб-сайту​​.
 3. Розумні процеси: автоматизація перевірки прав на цифрові зображення перед розповсюдженням, додавання їх на вебсайти та включення у рекламні кампанії​​.

Приклади: 

 • Adobe Sensei демонструє, як ШІ може підвищити ефективність дизайну.
 • AutoDraw легко перетворює ваші грубі ескізи у вишукані ілюстрації. 
 • Let’s Enhance — це інструмент графічного дизайну на основі штучного інтелекту, який поліпшує якість ваших зображень без втрати деталей. 
 • Плагіни для Figma та оновлення в усіх пакетах від Adobe вже стрімко працюють з API або основою на ШІ.
Фото: Mobios.ua

Процедура просування та автоматизація:

 1. ШІ у просуванні: покращення маркетингу та продажів шляхом розширення меж можливого, хоча конкретика не була деталізована​​.
 2. Автоматизація: інструменти на основі ШІ, як-от чат-боти, які використовують ML для постійного вдосконалення з часом, стаючи більш адаптивними та розумними, отже покращуючи взаємодію користувача та залученість​.

Ці приклади та застосування охоплюють широкий спектр використання ШІ та ML у управлінні проектами, генерації контенту, просуванні, дизайні та автоматизації, ілюструючи гнучкість та ефективність, які ці технології можуть принести в різні області.

Існує безліч сервісів, які можуть допомогти в проджект-менеджменті з використанням штучного інтелекту. Деякі з них:

 • Shopify: ідеально підходить для створення онлайн-магазинів за допомогою штучного інтелекту.
 • Jimdo: надає безкоштовний конструктор веб-сайтів із використанням штучного інтелекту.
 • Unbounce: дозволяє створювати лендинги за допомогою штучного інтелекту.

Ці сервіси надають простий інтерфейс перетягування, інструменти створення контенту, SEO-оптимізації та аналізу відвідувачів. Незалежно від того, чи ви є власником малого бізнесу або приватною особою, яка прагне створити свою присутність в інтернеті, ці сервіси зі штучним інтелектом допоможуть вам створити вебсайт, оптимізований для успіху.

Кейс: Впровадження ШІ в роботу діджитал-агентства В’ячеслава Симонова

В’ячеслав Симонов, будучи провідним у галузі цифрових технологій та управління проєктами, побачив потенціал штучного інтелекту (ШІ) та машинного навчання (ML) для оптимізації операцій у своєму діджитал-агентстві Mobios.ua.

Аналіз проблем, які вирішувалися за допомогою ШІ:

 1. Складнощі в управлінні проєктами та ресурсами: у минулому управління безліччю проєктів одночасно було складним завданням, особливо в умовах стислих термінів і обмежених ресурсів.
 2. Неоптимальний розподіл завдань та пріоритетів: визначення пріоритетів завдань та розподіл робочого часу між проєктами було трудомістким процесом, який займав багато часу керуючого персоналу.
 3. Оцінка та аналіз великих даних для рішень з маркетингу та SEO: аналіз даних для оптимізації сайтів під SEO та маркетингові кампанії вимагав багато часу та ресурсів.
Фото: Mobios.ua

Опис процесу впровадження та отриманих результатів:

 1. Впровадження інструментів ШІ та ML:
  – В’ячеслав впровадив інструменти, такі як ProofHub для управління проєктами та Trello для організації робочих процесів, що полегшило координацію між командами та клієнтами.
 2. Автоматизація рутинних процесів:
  – За допомогою інструментів на базі ШІ було автоматизовано рутинні процеси, такі як відстеження часу, генерація звітів та аналіз продуктивності.
 3. Поліпшення SEO та маркетингових стратегій
  – Використання ШІ для аналізу даних допомогло в оптимізації маркетингових кампаній та покращенні видимості сайтів клієнтів у пошукових системах.
 4. Генерація контенту для просування та створення дизайну
  – Впроваджено інструменти, що покращили позиції в СЕО-просуванні та маркетингу клієнтів студії, а також зробили дизайн та брендинг онлайн-бізнесів більш індивідуальним, незабутнім та яскравим.
 5. Позитивні результати:
   – Завдяки впровадженню ШІ та ML, агентство змогло значно покращити ефективність управління проектами, якість послуг та задоволення клієнтів.
Фото: Mobios.ua

Цей кейс демонструє, як інноваційні технології можуть допомогти вирішити реальні проблеми у роботі вебстудії, та підкреслює роль ШІ та ML у сучасному управлінні проєктами у цифровій індустрії.

Фото: Mobios.ua

Кейс: Впровадження ШІ в онлайн курсах Mobios School

В’ячеслав Симонов, прагнучи покращити якість навчальних програм у своєму агентстві, вивчив напрацювання різних сервісів на базі ШІ та впровадив їх елементи в курси з UX/UI-дизайну, графічного дизайну та маркетингу. Ці адаптації допомогли створити більш персоналізований та ефективніший процес навчання для кожного студента.

Фото: Mobios.ua

Оптимізація методик навчання за допомогою ШІ:

 • Адаптивне навчання:

використовуючи напрацювання сервісу ScribeSense, було створено систему адаптивного навчання, що дозволяє індивідуалізувати навчальні матеріали відповідно до рівня знань кожного студента.

 • Аналіз продуктивності та зворотний зв’язок у реальному часі:

із застосуванням технологій із сервісу GradeScope, студентам надається миттєвий зворотний зв’язок за виконаними завданнями, що сприяє швидкому виявленню та виправленню помилок.

 • Генерація персоналізованих завдань:

ґрунтуючись на технологіях від Knewton, були створені персоналізовані завдання та проєкти, щоб допомогти студентам заглибитись у конкретні галузі.

 • Розробка індивідуальних навчальних планів та адаптивні навчальні системи:

використовуючи елементи сервісу Mobios School Learning, було розроблено персоналізовані навчальні плани, які враховують цілі та переваги кожного студента.

 • Онлайн-симуляції та практичні проєкти
Фото: Mobios.ua

Крім того, у практичній частині навчання студенти активно використовували плагіни для Figma, які завдяки ШІ полегшували процес дизайну. Також були включені оновлення у всіх пакетах від Adobe, які тепер стрімко працюють з API або основою на ШІ, що розширило можливості для навчання та практичної роботи студентів.

Фото: Mobios.ua

Впровадження штучного інтелекту та машинного навчання в управління проєктами та процес навчання в області IT відкрили нові горизонти для В’ячеслава Симонова та його діджитал-агентства. Оцінка ефективності та рентабельності такого впровадження стає ключовим моментом для подальшого розвитку та оптимізації бізнес-процесів.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук