Світ контенту має одну константу – постійні зміни тенденцій контент-маркетингу. Якщо ви думали що слідкувати за трендами контенту мають лише маркетологи та контент кріейтори – це помилкова думка. Стилісти, pr-менеджери, інфлюенсери, фотографи та інші завжди мають відслідковувати останні тенденції контент маркетингу для того, щоб не «вибути» зі своєї професійної «арени», і залишатися конкурентоспроможним.
Продюсерка fashion-контенту Дарина Тарасенко розповіла, які тренди контент-маркетингу формуватимуть галузь у 2024 році. Деякі з них, стверджує авторка, абсолютно нові, тоді як інші перейшли з 2023 року і досі не втратили своєї актуальності.
AI
Цікавий контент, плюс якісна картинка, плюс штучний інтелект дорівнює успішному та затребуваному контенту.
Штучний інтелект активно увійшов в користувацьке використовування ще в 2023 році. Щоправда його використання в сфері візуального контенту в Україні було не дуже поширеним, але в 2024 році це стане більш популярним та допрацьованим. За допомогою таких AI-інструментів, як Synthesia.io, Pictory.ai, Lumen5, Designs.ai, InVideo, Rephrase.ai, ai в Photoshop можна створити якісний відео та фото контент.
Хоча штучний інтелект сприятиме ще більш захоплюючим змінам у майбутньому, це не замінить людей-творців. Він не може відтворити мудрість, досвід і креативність, які може принести лише людський розум досвідченого творця контенту.
YouTube, TikTok
Якщо ще в 2022 найбільшою using платформою був Instagram, то в кінці 2023 його замінив TikTok. Ця тенденція збережеться в 2024 році, адже чікується подальший розвиток коротких відеоформатів. Ви можете активно використовувати цю платформу для побудови бренду, створення вірусних кампаній та «переливу» аудиторії з TikTok до інших соціальних мереж.
Абсолютною противагою TikTok в контент полі стане YouTube – платформа, яка є основним популярним ресурсом довготривалих відеороликів. Деякі користувачі втомились від швидкого формату відео, і почали надавати перевагу більш «повільним» і змістовним роликам в YouTube. Багато Instagram та TikTok інфлюенсерів почали активно заводити собі канали на YouTube в кінці 2023 року, і ця тенденція буде розвиватися в 2024-му.
Турбота про клієнта
Тренд, який можна застосувати абсолютно в будь-якій сфері, в тому числі і в сфері контенту – customer care (турбота про клієнта). Все більше людей обирають продукт, в якому будуть відчувати більше турботи про клієнта. Яскравим прикладом customer care в контент сфері був ролик створений відомим брендом TheNorthFace. В TikTok набрало популярності відео від дівчини, яка зняла гнівне звернення на горі під дощем до бренду. Вона розповідала про те, що промокла в водонепроникному жакеті бренду. Через деякий час бренд випустив відео, на якому працівник доставляє на гелікоптері цій дівчині новий жакет, «який дійсно не буде промокати». Звичайно це все була добре спланована рекламна компанія, яка досягла потрібного ефекту.
Контент від мікроблогерів
Все більшу роль відіграє залученість аудиторії в соціальних мережах. Ера блогерів- «мільйонників» минула. Якщо раніше, успішність аккаунту в Instagram, TikTok, YouTube визначалась кількістю підписників, але з часом з’ясувалося, що це не завжди відображає реальний інтерес аудиторії. Нова стратегія почала боротися за увагу активної аудиторії, вимірюючи рівень зацікавленості та корисності контенту. Зараз люди більше залучаються в контент «маленьких» блогерів і більше їм довіряють.
За роки досвіду люди зрозуміли, що підписників купити можна, а залученість – ні.
Живе спілкування
Користувачі все більше надають перевагу живому контенту, а не «сухому». В 2023 році був дуже популярний формат відео “Get Ready With Me”, так як люди засумували за природньою і легкою подачею. Але якщо в минулому році подібні відео ми бачили в поєднанні з накладеною музикою, то в 2024 буде більш популярною оригінальна озвучка – формат схожий на популярні в 2015-2018 роках «vlog», «haul», «one day with me».
Автентичний контент
Ера однакових мінімалістичних сторінок в Instagram вже минула. З кожним роком користувач стає все більш вибагливим до контенту, який він споживає. Ваш блог може легко загубитись серед решти інших, якщо ви не транслюєте в ньому щось індивідуальне: комусь може бути цікавим ваше захоплення гітарою чи шахами, особливістю вашої зовнішності і тд. Це лише маленький приклад того, як ви можете вирізнятися з-поміж інших блогів. Найголовніша ідея в тому, щоб ви не боялися бути «не такими», не схожими на інших, не боятись відкриватись в соціальних мережах.
Меми та інший розважальний контент
Меми та пов’язаний вміст сприятимуть залученню аудиторії. Втома від інформації — це реальне явище. З усією переповненістю інтернету, люди часто відчувають перевантаження, через що не помічають вміст, який вимагає більше зусиль для сприйняття. У зв’язку з цим вони віддають перевагу легкому та привабливому контенту, що легше споживається. Навіть компанії в здавалося б менш цікавих галузях спостерігають за кращими результатами, включаючи у свої стратегії контенту щось веселе та смішне. Меми стали ефективним інструментом для компаній, які хочуть подолати розчарування клієнтів і презентувати свої продукти як рішення, перевертаючи уявлення про їхню серйозність. Згідно з дослідженням Нью-Йоркського університету, меми мають на 60% більше органічне охоплення порівняно зі звичайною графікою.
Отже, якщо ви ще цього не робили, 2024 рік є чудовим часом для включення маркетингу мемів у свою стратегію контенту. За допомогою інструментів штучного інтелекту це стає досить простим.
Віральний контент
Віральний контент – це матеріал, який швидко розповсюджується через соціальні мережі, завдяки активному залученню аудиторії у вподобаннях, репостах та обговореннях. Це може бути будь-що, що привертає увагу та викликає емоційну реакцію, спонукаючи людей ділитись цим матеріалом з іншими.
Один з яскравих прикладів унікального вірального контенту це бренд Jacquemus. Сімона Жакмюса називають генієм маркетингу. Ви точно хоч раз зустрічали вірусні ролики бренду з IT-bags бренду, що їздять центром Парижу. Це була рекламна компанія під назвою «The Jacqubus». Це відео бренду викликало шалену дискусію серед користувачів: справжнє це відео чи створене за допомогою компʼютерної графіки.
Цим прикладом можна виділити основні складові вірального контенту: привабливість, емоційна залученість, сприяння взаємодії, оригінальність, легкість поширення.
Автор: Дарина Тарасенко, продюсер fashion-контенту.