AIN.Business разом з «Дія.Бізнес» зібрали доступні грантові та освітні програми, можливості й інші ініціативи, що діють для підтримки малих і середніх бізнесів в Україні.

Гранти

Грантовий конкурс для малих і середніх підприємств, що працюють у галузі міської мобільності

Мета проєкту — співпраця з екосистемою EIT Urban Mobility та створення ділових й комерційних відносин з постачальниками транспортних послуг, містами та міською владою у сфері міської мобільності.

У межах проєкту буде надано 12 грантів по €59 500 на реалізацію ідеї. Для участі в конкурсі потрібно зареєструватись за посиланням, після чого заповнити форму заявки.

Дедлайн подачі заявок — 19 лютого 2024 року

Конкурс грантів з інноваційних комунікаційних проєктів в Україні

Проєкт «Трансформація комунікацій» (ТСА) оголошує грантовий конкурс з інноваційних комунікаційних проєктів. Грантові заявки мають бути спрямовані на протидію дезінформації і зосереджені на темах об’єднання України, стійкість, реінтеграцію, трансформацію та відновлення.

Участь можуть взяти як неприбуткові організації, так і прибуткові підприємства. Для участі в проєкті потрібно надіслати ім’я учасника та назву організації на електронну адресу [email protected]. Після цього заявники отримають форму запиту на подання заявок.

Дедлайн подачі заявок — 23 січня 2024 року.

Грантів на послуги з діджиталізації та зелених технологій

Стартує друга хвиля прийому заявок на участь у грантовому проєкті AIBC Euroclusters. Мета програми — підтримка малих і середніх підприємств, які сприяють цифровій трансформації сервісів та працюють над розробкою продуктів для екологічно чистого переходу. 22 переможця програми отримає грант до €15 000.

Участь можуть взяти МСБ, який працює та/або зацікавлений у впровадженні рішень AI та BC, щоб стати більш цифровими, стійкими та екологічно чистими.

Для участі в конкурсі потрібно заповнити аплікаційну форму за посиланням. Дедлайн подачі заявок — 16 січня 2024 року.

Експорт

Альянс крафтових виробників

Триває набір до експортного альянсу крафтових виробників домашнього декору «TradewithUA». Мета програми — підвищити експортну спроможність українських виробників, зокрема в сегменті B2B, у США та інші країни.

Альянс активно просуватиме онлайн продукцію брендів-учасників, організовуватиме участь у профільних міжнародних виставках, налагоджуватиме цільову співпрацю з профільними платформами, маркетплейсами, організаціями, підтримуватиме реалізацію спільних експортних замовлень.

До альянсу можуть долучитися МСБ, що:

  • виробляють продукцію з категорії домашній декор;
  • мають експортний досвід або готові до експорту (є сайт, каталог, прайс англійською мовою);
  • операційно та виробничо спроможні для опрацювання малих та середніх гуртових замовлень;
  • створює соціальний або екологічний імпакт;
  • ціновий сегмент продукції вище середнього.

Для подання заявки заповніть анкету. Дедлайн: 8 січня 2024 року о 17:00.

Запити на партнерство для експорту

Актуальні запити на партнерство від іноземних компаній. Всі пропозиції від партнерів можна знайти у розділі «Пошук партнерів».

Розділ постійно оновлюють, а запити можна фільтрувати за ринками і галузями.

Інші програми

Навчальний курс з розвитку підприємництва

ГО «Асоціація приватних роботодавців» розпочала набір учасників на навчальний курс з підприємництва. Мета програми — допомогти ветеранам у започаткуванні, поновленні та розвитку власного бізнесу.

У межах проєкту учасники зможуть долучитися до навчальних заходів та отримати консультації з таких тем:

  • Реєстрація бізнесу. Вибір форми оподаткування.
  • Як вибрати успішну бізнес-модель.
  • Ефективні комунікації.
  • Управлінський облік.
  • Продажі та робота з клієнтами.
  • Робота з командою.
  • Гранти для ветеранів. Як підготувати успішну заявку та отримати грант.

Учасниками програми можуть стати захисники, захисниці, ветерани, ветеранки та члени їхніх родин. Для участі в програмі потрібно заповнити форму за посиланням.

Дедлайн подачі заявок — 15 січня 2024 року

Розвиток енергетичних рішень

У січні 2024 року стартувала акселераційна програма «Інноватори енергоефективності України». Взяти участь можуть організації або компанії, які мають ідеї або готові рішення в галузі енергоефективності й спрямовані на зелену трансформацію.

Мета програми — визначити інноваційних гравців ринку енергоефективності та надати їм знання, необхідні для здійснення суттєвих змін в енергетичному секторі України. Програма прагне розвинути культуру стійких та інноваційних енергетичних рішень.

Для участі в програмі потрібно заповнити аплікаційну форму за посиланням. Дедлайн подачі заявки — 14 січня 2024 року.