Найпопулярніші галузі та статевий баланс – перші результати військового рекрутингу Work.ua

Work.ua оприлюднив перші результати проєкту з військового рекрутингу, який стартував у грудні 2023 року. AIN.UA публікує їх.

У грудні 2023 року, тобто в перший місяць реалізації проєкту, 146 підрозділів розмістили 821 вакансію. Уже в січні 2024 року кількість підрозділів, які мали пропозиції роботи, сягнула 286 (+95%), а вакансій — 1 586 (+93%).

У січні на сайті було розміщено 91 021 пропозицію роботи, вакансії Сил оборони склали менш як 2% від загальної кількості.

Підрозділи, які мали найбільше пропозицій роботи:

 • Морська піхота ЗСУ (93 вакансії);
 • Військова частина А4085 (52);
 • 104 ОБр Сил ТрО (45);
 • Військова частина А4759 (39);
 • Рекрутинговий центр Сил ТрО ЗСУ (38).

Фахівці з різних професій

Так само як й інші роботодавці, підрозділи розміщують пропозиції роботи в різних категоріях. Війську потрібні різні професії: і бойові, і небойові. У січні 2024 року найбільше вакансій було в таких категоріях (одна вакансія може розміщуватися одразу в декількох категоріях):

 • 1206 — «Охорона, безпека»;
 • 250 — «Транспорт, автобізнес»;
 • 196 — «Телекомунікації та зв’язок»;
 • 180 — «Медицина, фармацевтика»;
 • 145 — «Робочі спеціальності, виробництво».

На сьогодні пропозиції роботи від Сил оборони України охоплюють практично всі категорії — 23 із 28 можливих. Наприклад, є робота для юристів, маркетологів та навіть режисерів.

У перші два місяці реалізації військового рекрутингу кількість вакансій у різних категоріях змінюється дуже динамічно. Якщо порівняти з груднем, найбільше зросла кількість пропозицій роботи в 10 категоріях.

Інфографіка Work.ua

Для людей без досвіду

Здебільшого на вакансії від Сил оборони можна відгукнутися кандидатам, що не мають досвіду роботи — таких пропозицій 73%. Відповідно, у 27% вакансій від потенційних кандидатів очікують наявність досвіду. Така ситуація протилежна загальним тенденціям ринку праці, де 35% пропозицій роботи підходять новачкам, а 65% — людям із досвідом роботи.

Як й інші роботодавці, військові підрозділи можуть додатково маркувати вакансії, які вимагають знання англійської; підходять людям з інвалідністю, пенсіонерам, студентам чи ветеранам. У січні 21 пропозиція роботи вимагала знання англійської мови. На 177 вакансій готові взяти студентів (+108% до грудня). Також 60 пропозицій роботи відкриті для людей з інвалідністю (+186%), 252 — для ветеранів (+207%), 27 — для пенсіонерів (+350%).

Конкуренція за вакансії до Сил оборони не нижча, ніж на ринку праці в цілому

У січні 2024 року на сайті Work.ua підрозділи Сил оборони отримали 20 519 відгуків від людей, які шукають роботу, що вдвічі більше, ніж у грудні 2023 року. Можна стверджувати, що українці зацікавлені у вакансіях у війську, адже конкуренція за ці посади не нижча, ніж у середньому на ринку праці.

Проте вона досить нерівномірна. Найчастіше шукачі відгукуються на вакансії в категоріях:

 • «Культура, музика, шоубізнес»;*
 • «Секретаріат, діловодство, АГВ»;
 • «Фінанси, банк»;
 • «Управління персоналом, HR»;
 • «Бухгалтерія, аудит».

*У категорії «Культура, музика, шоубізнес» було розміщено лише декілька вакансій, що спричинило найвищу конкуренцію саме за ці посади.

А от найнижча конкуренція в категоріях «Транспорт, автобізнес», «Медицина, фармацевтика», «Сільське господарство, агробізнес». Зауважимо, що робітничі професії та лікарські спеціальності зараз є найбільш дефіцитними на ринку праці. Тож ситуація у військовому рекрутингу лише відображає загальну тенденцію.

Рекрутери Сил оборони також були проактивними й 1 815 разів запропонували вакансії потенційним кандидатам.

Розподіл за статтю

Відгуки на вакансії Сил оборони надсилають різні люди, незалежно від статі, віку та місця проживання.

Інфографіка Work.ua

Статевий баланс у військовому рекрутингу дещо відрізняється від загальної ситуації на ринку праці, де частка чоловіків і жінок становить 40% і 60% відповідно. А от на вакансії сил оборони частки шукачів, які відгукуються, майже рівні: 51% чоловіків і 49% жінок.

Тим часом серед усіх посад у межах військового рекрутингу є ті, на які відгукуються здебільшого жінки, і ті, де здебільшого відгуки маємо від чоловіків. Так, на вакансії медика, фельдшера, бухгалтера, діловода відгукуються переважно жінки. На такі посади як електрик, кінолог, гранатометник, сапер, капелан, командир відділення, інженер з ремонту дронів, водій частіше відгукуються чоловіки. Приблизно однакова кількість шукачів обох статей відгукується на вакансії вебдизайнера, військового кухаря, психолога, заступника начальник штабу.

Якщо говорити про вік, то серед чоловіків і жінок найчастіше відгукуються люди віком від 35 до 44 років. Але серед чоловіків є тенденція, що вагому частку кандидатів складають люди старше 45, тоді як у жінок бачимо більшу активність від молоді 18-24 років. Цікаво також, що серед активних шукачів було кілька десятків людей молодших 18 років.

Мешканці всіх регіонів активні у військовому рекрутингу

Також проаналізували, чи є взаємозвʼязок між регіоном проживання шукачів та їхньою залученістю до військового рекрутингу. Можливо, мешканці окремих областей були надзвичайно активними у відгуках на вакансії Сил оборони, тоді як інші залишилися осторонь? Щоб зʼясувати це, порівняли кількість людей, які відгукнулися, із різних областей на пропозиції роботи від військових підрозділів та звичайні цивільні вакансії.

Аналітика показала, що розподіл осіб, які відгукнулися на військові професії, за регіонами проживання практично не відрізняється від аналогічного розподілу людей, які відгукувалися на будь-які вакансії на ринку праці. Ця різниця залишається у межах статистичної похибки — не перевищує 1%. Наприклад, мешканці Харківської області складають 5% від усіх, хто був активними на ринку праці, а в межах військового рекрутингу — 4,5%.

Тож ніхто з українців не залишився осторонь військового рекрутингу: фіксується активність від чоловіків і жінок, молоді та людей старшого віку, мешканців усіх регіонів України.

Нагадаємо, за майже два місяці через платформи Work.ua, Lobby X, Robota.ua та «OLX Робота» отримали майже 37 500 відгуків на військові вакансії.

У Львові відкрили перший центр рекрутингу до української армії, де можна дізнатися інформацію про вакансії в армії, поспілкуватися з представниками бригад та обрати бажану професію у війську.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук