В Україні запустили ініціативу під назвою IndieBook Data, яка покликана збирати та аналізувати дані про продажі книг з незалежних книгарень України. Проєкт розроблений за зразком успішних західних аналітичних платформ, але з урахуванням українських реалій.

Що відомо

Ідея створити IndieBook Data з’явилася у 2020-2021 роках в аналітикині українського книжкового ринку Інни Білоножко.

Першими ідею підтримали засновники книгарень «Книжковий Лев» у Києві та Львові. Вони запропонували надати дані своїх продажів для тестового запуску. За 100+ робочих годин зібрали основу бази даних проєкту IndieBook Data. Наразі вона опирається на:

  • 28 категорій;
  • 200+ підкатегорій;
  • 800+ ISBN, за якими вносяться дані.

Надалі дані продажів вноситимуться починаючи з 1 січня 2023 року або з дати приєднання книгарні до проєкту (за бажанням підприємців).

  • Дані транзакцій, які відбулися до 1 січня 2023 року, не аналізуватимуться. Проєкт не отримуватиме та, відповідно, не аналізуватиме закупівельні дані книгарень, таким чином забезпечуватиметься збереження комерційної таємниці видавництв.
  • 100% доходів (від аналітичних звітів, івентів, текстів тощо) будуть розподілятися кілька разів на рік: частина йтиме на утримання та розвиток IndieBook Data, решта коштів розподілятиметься порівну між всіма книгарнями, які беруть участь в проєкті на дату такого розподілу.
  • Комунікація здійснюватиметься через Facebook українською мовою та через Twitter англійською мовою.

Більше інформації про IndieBook Data можна знайти на сайті проєкту. Також там буде доступний актуальний список книгарень, які беруть участь у проєкті, та інформація щодо розширення категорій/підкатегорій та інших змін.

Як долучитися

  • До участі в проєкті запрошуються незалежні книгарні з різних куточків Україні.
  • Щоб приєднатися, потрібно написати на пошту засновниці — [email protected].

Раніше «Український інститут книги» створив інтерактивну мапу книгарень України. Мета проєкту — популяризація читання та інформування про культурні локації в кожному місті.