misto.cafe завершило відбір 100 співзасновників, чиї інвестиції стануть започаткуванням першого у Луцьку закладу суспільного впливу. Згідно з анонсом проєкту, 80% чистого прибутку кафе йтиме на гранти для підтримки громадських ініціатив, спрямованих на розвиток регіону.
Процес краудфандингу тривав 70 днів, включаючи подання заявок на сайті, голосування за кандидатів та оформлення юридичних документів. За перші два дні команда отримала 55 заявок, що склало більшу частину претендентів. Загалом надійшло 159 реєстрацій, а після закінчення збору заявок охочі продовжували надсилати запити у соцмережах.
Команда misto.cafe проаналізувала дані про 100 співзасновників:
- Стать: 54% чоловіків, 46% жінок.
- Вік: Найбільше учасників – від 36 до 45 років (53%), на другому місці 26 – 35 (39%). Найменше, по 4%, – це молодь до 25 років та старші за 45.
- Місце проживання: 88 % проживають у Луцьку. Решта – у Києві, Львові, Швейцарії та США.
- Сфера діяльності: Половина співзасновників – це айтівці (17%), працівники сфери торгівлі (13%), будівництва та архітектури (10%), комунікацій та маркетингу (10%). Також серед співзасновників є представники легкої промисловості, громадського сектору, освітяни, фінансисти, юристи, медики, психолог, ювелір та інші.
- Також серед співзасновників є співзасновниця Wesoła Pani в Європі Алла Теліга та архітектор і громадський діяч Слава Балбек.
Відкриття закладу планується на липень 2024 року. Заклад працюватиме як самостійний комерційний об’єкт, 80% чистого прибутку діяльності якого спрямовуватимуть на грантовий фонд для підтримки громадських ініціатив Луцька, а інші 20% йтимуть управлінській ресторанній компанії «ХОРС».
Саме сотня співзасновників шляхом голосування обиратиме, на які проєкти виділятимуть гранти від misto.cafe. Кожен грантовий сезон матиме свою тематику, яку визначатимуть на загальних зборах, в пріоритеті — обороноздатність країни, підтримка ветеранів та військових, релокованих українців.
Раніше журналістка AIN.Business поспілкувалася з командою ініціаторів з ГО «Алгоритм дій» про те, чому вирішили відкрити заклад такого формату, як планують заробляти кошти і на які громадські проєкти їх скерують.