На зустрічі міністрів фінансів країн G7 цього тижня обговорять питання про надання Україні позики у розмірі €30 млрд з €270 млрд заморожених російських активів. Про це пише The Guardian.

США наполягають на цьому плані, щоб допомогти Україні з відновленням або придбати вкрай необхідну зброю.

Дискусія щодо того, як зробити заморожені російські активи доступними для України, зайшла в глухий кут ще понад рік тому. Прихильники повної конфіскації активів, на відміну від їх замороження, не змогли переконати керівників центральних банків або заручитися достатньою підтримкою всередині групи G7.

Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард минулого тижня висловила юридичні та економічні заперечення щодо повної конфіскації активів, оскільки це може дестабілізувати фінансову систему. Але США, за потужної підтримки Великої Британії, налаштовані спробувати обійти її аргументи.

Перед зустріччю лідерів G7 США пропонують замість конфіскації активів, використовувати їх як заставу для позики, яку Україна погашатиме з відсотків, отриманих від управління цими активами. ЄС вже погодилася передати Україні частину цих відсотків, але йдеться лише про невеликі суми.

Країни G7 можуть підтримати облігації державною гарантією, щоб заспокоїти приватних інвесторів, кажуть офіційні особи.

Використання активів центрального банку рф як застави могло б бути оборотним заходом, доки країна-агресор не сплатить репарації. Критики плану стверджують, що використання активу під заставу означає володіння активом, що рівносильно конфіскації.