Верховна Рада проголосувала в цілому за Урядовий законопроєкт № 7331. Він передбачає, що на час дії воєнного стану дозволи та ліцензії переводяться на декларативний принцип, повідомляють у Міністерстві економіки. За проголосували 237 депутатів.

Проєкт закону покликаний допомогти бізнесу і стимулювати ділову активність. Найголовніше з документу:

  • Декларацію, подану за цим проєктом, прирівнюють за статусом до дозволу, ліцензії чи інших результатів надання публічних послуг. Декларації про провадження господарської діяльності, подані раніше, продовжують діяти відповідно до цього закону.
  • Декларацію можна буде подати в будь-якому місці країни — незалежно від місця розміщення підприємства.
  • Декларація дійсна на період дії воєнного стану та до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, але не менше трьох місяців з дня його припинення чи скасування.
  • У період дії воєнного стану переоформлювати раніше отримані дозвільні документи, вносити зміни до інформації в декларації тощо не потрібно — навіть якщо настали визначені законодавством терміни для цього. 
  • Обов’язкові звіти, повідомлення, документи, що не подавалися під час воєнного стану, мають бути подані до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, але не менше трьох місяців з дня його припинення чи скасування.
  • Планові перевірки з питань видачі дозвільних документів на час дії воєнного стану проводити не будуть.

Раніше від початку повномасштабного вторгнення і донині в Уряді перевели на декларативний принцип 58 дозволів, 13 ліцензій та до 500 публічних послуг для бізнесу, розповідають у Мінекономіки.

«Українці зможуть розпочинати власну справу, яка потребує отримання дозволів чи ліцензій, просто безоплатно задекларувавши відповідну діяльність. Крім високоризикованих видів діяльності, перелік яких затвердить Кабмін. Подати передбачені законодавством документи, як от заявки на продовження дії дозволів, відповідну звітність та інші документи буде потрібно після закінчення дії воєнного стану», — зазначила Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Закон набуде чинності після підписання Президентом України. А протягом 2 місяців після цього Уряд має ухвалити підзаконні акти, необхідні для виконання закону.