Федеральний суд США визнав техногіганта Google монополістом через домінування його пошукової системи на ринку. Це найбільша справа щодо найбільших технологічних компаній за останні два десятиліття, пише The New York Times.

«Це найважливіша антимонопольна справа століття, і вона є першою з цілої низки справ проти Big Tech», — прокоментувала журналістам професорка юридичного факультету Університет Вандербільта Ребекка Хоу Алленсворт.

Міністерство юстиції США подали позов проти Google у 2020 році. Там стверджували, що Google незаконно утримує монополію на ринку онлайн-пошуковиків, що приносить мільярдні прибутки.

Уряд США звинувачував компанію в тому, що на їхню пошукову систему припадає майже 90% вебпошуків (хоча в компанії це заперечили). Google щорічно витрачає мільярди доларів на те, щоб бути автоматичною пошуковою системою у браузерах Safari від Apple чи Firefox від Mozilla. AIN вже писав, що Google заплатив Apple близько $18 млрд, щоб стати пошуковою системою за замовчуванням у 2021 році.

Цим він позбавив своїх конкурентів можливості конкурувати з його пошуковою системою. Також вони збирали більше даних про споживачів, щоб зробити свій пошуковик кращим.

«Ретельно розглянувши та зваживши показання свідків і докази, суд дійшов такого висновку: Google є монополістом, і він діяв як монополіст, щоб зберегти свою монополію», — йдеться в рішенні судді Аміта Мехти.

У матеріалі газети йдеться, що компанія завдяки своїй монополії завищувала ціни на деякі пошукові оголошення, оскільки Google майже «вичавив» із ринку своїх конкурентів. Як пише The New York Times, що таке рішення суду може вплинути на інші урядові антимонопольні позови проти техногігантів Apple, Amazon і Meta.