Компанія з кібербезпеки CrowdStrike отримала нагороду за "найепічніший провал" на церемонії Pwnie Awards після глобального збою, що вплинув на 8,5 млн комп’ютерів з Windows. Про це пише TechCrunch.
Церемонія відбулася під час найбільшої хакерської конференції Def Con. За словами організаторів, переможці цієї нагороди замінили чи не в останню хвилину, адже "як CrowdStrike міг не виграти?".
CrowdStrike accepting the @PwnieAwards for “most epic fail” at @defcon. Class act. pic.twitter.com/e7IgYosHAE
— Dominic White 👾 (@singe) August 10, 2024
Президент CrowdStrike Майкл Сентонас вийшов на сцену, щоб забрати великий трофей. Він сказав, що це "точно не та нагорода, якою можна пишатися". І що поставить її на видному місці, щоб пам’ятати про мету захищати людей і нагадувати, що такі речі не мають відбуватися.
"Ми страшенно помилялися, ми говорили про це багато разів. Дуже важливо усвідомлювати, коли ви робите щось добре, і дуже важливо усвідомлювати, коли ви робите щось страшенно погано", – сказав Сентонас.
Схоже, що учасники конференції та аудиторія були вдячні Сентонасу за те, що він з'явився, щоб визнати помилки компанії, пише TechCrunch.
Тиждень тому CrowdStrike опублікував велике розслідування Root Cause Analysis причин масштабного збою на комп’ютерах Windows, який стався два тижні тому в усьому світі. Він вплинув на 8,5 млн комп’ютерів з Windows – це менше за 1% від усіх користувачів операційної системи.
Через глобальний збій американські компанії зі списку Fortune 500 втратили $5,4 млрд. Це не стосується Microsoft, чиї системи зазнали широкомасштабних збоїв. Самі ж CrowdStrike втратила близько 22% ринкової вартості з моменту збою – до цього її вартість становила близько $83 млрд. Компанія неодноразово перепрошувала за спричинення міжнародної технологічної кризи.
CrowdStrike обслуговує близько 538 компаній зі списку Fortune 1000 і працює по всьому світу. Така поширеність зробила наслідки її невдалого оновлення особливо серйозними, продемонструвавши, наскільки багато компаній залежать від однакових продуктів для підтримки роботи.
Фото: Lorenzo Franceschi-Bicchierai / TechCrunch