Росія використовує генеративний штучний інтелект у кампаніях з онлайн-дезінформації, але ці зусилля виявилися невдалими. Про це повідомляє Meta у своєму звіті.

  • Штучний інтелект використовувався для створення зображень і відео, перекладу або генерування текстів, а також для складання фейкових новин чи резюме, згідно зі звітом.
  • Материнська компанія Facebook та Instagram під час пошуку дезінформації звертає увагу на поведінку облікових записів, а не на їхній контент.
  • Компанія Meta заявила, що штучний інтелект поки не дає зловмисникам значних переваг, і Meta змогла успішно зірвати такі спроби впливу на користувачів.
  • Росія залишається головним джерелом «скоординованої неавтентичної поведінки» з використанням фальшивих акаунтів у Facebook та Instagram, цитує Bloomberg Давид Агранович, директор з політики безпеки компанії Meta.
  • Згідно зі звітом, після початку повномасштабного вторгнення рф у 2022 році ці зусилля зосереджені на підриві України та її союзників.

Напередодні виборів у США, Meta очікує, що підтримувані росією кампанії дезінформації в інтернеті будуть спрямовані на політичних кандидатів, які підтримують Україну.

«Щодо Twitter (X), вони все ще проходять перехідний період», — заявив Агранович, відповідаючи на запитання про те, чи реагує X на поради Meta щодо дезінформації. —Багато людей, з якими ми працювали раніше, вже пішли».

Як відомо, X скоротив команди, які займалися боротьбою з дезінформацією, а також значно знизив зусилля з модерації контенту, перетворивши платформу на те, що дослідники називають розсадником дезінформації.

Раніше Міністерство юстиції США заявило, що їм вдалося знешкодити російську операцію з дезінформації в соціальних мережах. Зловмисники використовували фейкові акаунти, підсилені штучним інтелектом, для поширення пропагандистських повідомлень Кремля у Штатах і за кордоном.