Орієнтовні надходження від сплати спеціального збору за бронювання працівників становитимуть близько 200 млрд грн на рік. Таку цифру озвучив голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха під час круглого столу, присвяченого цій темі.
З його слів, ця сума становить приблизно дві третини усіх коштів, які зараз Україна витрачає на закупівлі вітчизняного озброєння.
Наразі у комітеті опрацьовуються три основні концепції економічного бронювання: перша передбачає сплату спеціального збору за бронювання працівників; друга — бронювання на підставі заробітної плати; а також змішана модель бронювання.
На початку місяця петиція із закликом до Президента України про необхідність запровадження економічного бронювання від мобілізації зібрала необхідну кількість голосів.
Дмитро Наталуха в коментарі Financial Times зазначав, що близько 800 000 українських чоловіків намагаються уникнути призову, змінюючи місце проживання та працюючи неофіційно.
Українські компанії вже втратили значну частину працівників через мобілізацію та еміграцію. Це призводить до зменшення податкових надходжень до бюджету та загрожує закриттям підприємств.
Нагадаємо, разом з економічним бронюванням бізнесу хочуть запропонувати механізм економічної мобілізації, яка дозволить бізнесу бронювати працівників, надаючи безплатні послуги військовим.
Ще до набуття чинності закону про мобілізацію та військовий облік на розгляді Верховної Ради були два варіанти економічного бронювання від мобілізації.
Один із них пропонував відстрочку від мобілізації для працівників із «білою» зарплатою не меншою за 30 000-35 000 грн на місяць. Другий варіант передбачав щомісячні відрахування в бюджет на рівні 20 000 грн за працівника, якого хочуть забронювати.
Однак комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки відхилив ці правки до законопроєкту.
Читайте також: Економічне бронювання можуть запустити вже за кілька місяців, говорять джерела. Що про це думають у владних і бізнес-колах