З 2021 по 2026 роки прибутки 15 найбільших світових компаній у галузі ОПК зростуть до рекордних $52 млрд, пише Financial Times з посиланням на звіт Vertical Research Partners.

За прогнозами, п'ять найбільших американських оборонних підрядників: Lockheed Martin, RTX, Northrop Grumman та General Dynamics (без Boeing), до кінця 2026 року згенерують $26 млрд прибутку.

Національні лідери у Європі BAE Systems, Rheinmetall і Saab, можуть наростити свої прибутки на 40%.

Таке зростання пояснюється контрактними угодами з урядами, що збільшують свої бюджети після повномасштабного вторгнення росії в Україну та ескалації конфлікту на Близькому Сході та Азії. 

Так, наприклад, Lockheed Martin виготовляє F-16, першу партію яких вже передали Україні. У квітні 2024 року Офіс президента України зустрівся з делегацією компанії у Києві.

Фото: Офіс Президента України


У липні 2024 року Northrop Grumman та «Укроборонпром» підписали угоду щодо створення нового виробництва боєприпасів середнього калібру в Україні.

«Це наш перший проєкт, який оплачується “українськими доларами”. Ми плануємо розширити це на боєприпаси для танків, снаряди 155 мм та інші», — сказав директор із міжнародного бізнес-сектору оборонних систем Northrop Дейв Бартелл.

З 2023 року Northrop виконує півмільярдний контракт на постачання артилерійських боєприпасів для України.

Окрім того, улітку у 2023 році компанія BAE Systems Platforms & Services UK підписали з Україною угоду про виробництво 105-мм гаубиць L119.

Фото: Офіс Президента України


Загалом у США нещодавні законопроєкти про допомогу Україні, Тайваню та Ізраїлю передбачають виділення майже $13 млрд на виробництво озброєнь Lockheed Martin, RTX, Northrop Grumman, Boeing і General Dynamics та їхніми постачальниками.

Читайте також: «Настільна книга» Defense Tech. Великий реліз AIN