Вартість української далекобійної ракети-дрона «Паляниця» становить менше ніж $1 млн. Про це в інтерв'ю Associated Press розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він також повідомив, що наступним кроком є масштабування виробництва, а для зниження виробничих витрат залучатимуть приватний сектор.

Міністр висловив думку, що ця зброя змінить правила гри, оскільки Україна зможе завдавати ударів там, де росія не очікує.

Федоров відмовився уточнювати дальність або поточний запас, посилаючись на безпекові причини. Один зі спеціалістів, які брали участь у проєкті, сказав, що це «абсолютно нова розробка, з нуля», яка почалася близько 18 місяців тому.

Нова зброя була створена через нагальну необхідність, оскільки США та інші союзники надають Україні зброю дальньої дії, але обмежують її використання вглиб росії через побоювання ескалації війни. 

Вперше про існування та застосування «Паляниці» повідомив президент Володимир Зеленський 24 серпня, в день 33 річниці Незалежності України.

На опублікованому ним відео вказано, що дальність «Паляниці» становить до 700 кілометрів — на рівні з американськими ATACMS. На відео була показана мапа з різними аеродромами, які розташовані в межах цієї дальності, включаючи російську авіабазу Саваслейка. Саме звідти злітають літаки МіГ-31К, паралізуючи життя країни на години. Загалом «Паляниця» може досягти щонайменше 20 російських аеродромів.

В Інституті вивчення війни заявили, що рф «використовує простір у глибоких тилових районах». За його оцінками, щонайменше 250 військово значущих цілей у росії розташовані в межах дальності ракет ATACMS, але поточні обмеження дозволяють Україні вражати лише 20 з них.

За словами міністра оборони Рустема Умєрова, ця зброя стане відповіддю на серію російських ракетних ударів по українській енергетичній інфраструктурі.

Читайте також: Україна застосувала F-16 проти російських ракет під час масового обстрілу 26 серпня