Що являє собою Internet Computer

Internet Computer – перший у світі блокчейн, що працює на швидкості інтернету з необмеженою пропускною здатністю та має можливість нескінченного масштабування. Він є третьою великою інновацією в технології блокчейн після Bitcoin та Ethereum.

Комп'ютер на блокчейні, який масштабує обчислення та дані смарт-контрактів зі швидкістю інтернету, ефективно обробляє, зберігає дані та дає готові моделі для швидкої розробки, на основі якої можна дописати власний код.

Місія Internet Computer — розширити загальнодоступний інтернет, щоб він міг стати загальносвітовою обчислювальною платформою.

Унікальність Internet Computer

Сам проєкт Internet Computer – це перегляд IT сфери, де розробники створюють і розміщують софт, незалежно від монополій великих компаній, які на сьогодні контролюють дані користувача.

Навіщо потрібен токен ICP?

Зображення: Dfinity

ICP — це нативні службові токени, які грають у мережі три ключові ролі:

  • Управління мережею: токени ICP можуть бути заблоковані для створення «нейронів», які дають можливість голосувати за пропозиції щодо управління мережею та отримувати за це винагороди.
  • Виробництво обчислювальних циклів (cycles): ICP це засіб заощадження, але їх можна перетворити на cycles, якими оплачуються обчислювальні потужності, у процесі чого вони згоряють. NNS перетворює ICP в cycles по плаваючому курсу для того, щоб користувачі мережі завжди могли створювати нові цикли з приблизно постійною вартістю у реальному вираженні.
  • Винагорода учасників: мережа карбує нові ICP для винагороди та стимулювання тих, хто грає важливу роль у функціонуванні мережі.

Швидкість роботи Internet Computer

Науковий прорив, що отримав назву Chain Key Technology, дозволяє Internet Computer працювати зі швидкістю інтернету: запити виконуються за мілісекунди, а оновлення завершуються за 1–2 секунди.

Швидкість роботи Internet Computer

Зображення: Dfinity

Як проєкт розвивається зараз?

  • Кількість токенів ICP в стейкінгу з блокуванням на 8 років складає 139,549,486, на суму в $1,121,398,521.

  • Загальна кількість токенів в стейкінгу - 240.022.569, на суму $1,928,784,988, що становить 46% від загальної пропозиції.

Ці цифри підкреслюють довіру учасників до довгострокових перспектив проєкту.

  • за останній місяць було створено 31,877 нових облікових записів Internet Identity.

  • кількість смарт-контрактів, запущених у мережі за останній місяць, збільшилась на 4,203 і продовжує зростати.

  • загальний об'єм токенів складає 522,146,927, і за останній місяць зріс на 860,954 токени.

За останній рік кількість децентралізованих додатків (dApps) в екосистемі Internet Computer зросла на 72%.

Погляд у майбутнє

З огляду на стабільне зростання екосистеми та активну участь спільноти, можна очікувати подальшого розвитку інноваційних рішень на основі Internet Computer, що відкриє нові можливості для всіх користувачів.


Про проєкт

  • проєкт був заснований у жовтні 2016 року Домініком Вільямсом. На початку мав назву DFINITY та залучив загалом $121 мільйон від таких інвесторів, таких, як Andreessen Horowitz, Polychain Capital, SV Angel, Aspect Ventures, Electric Capital, ZeroEx, та інших, а також від кількох прихильників Ethereum.

  • 18 грудня 2020 року DFINITY Foundation запустили альфа-версію мережі Internet Computer.

  • 10 травня 2021 року відбувся фінальний крок децентралізації, коли DFINITY Foundation випустили Internet Computer. Це означало, що інтернет функціонує як децентралізований глобальний комп'ютер. Тоді ж вихідний код Internet Computer був викладений у відкритий доступ, а також здійснено запуск службового токена ICP, що дозволяє десяткам тисяч членів спільноти спільно керувати мережею Internet Computer.

Українське ком'юніті Internet Computer