Інвестори зі США забезпечили понад 65% інвестицій у європейські оборонні стартапи цього року. Як пише Financial Times, це різке збільшення з 18% у 2023 році, коли понад половину фінансування надходило від місцевих інвесторів.
Американські венчурні фонди надали цьогоріч $458 млн європейським оборонним стартапам, що більш ніж утричі перевищує інвестиції будь-якого попереднього року.
Загалом інвестиції в Європу зросли майже вп'ятеро з 2018 року і, за прогнозами, досягнуть $1 млрд цього року.
За даними дослідження компанії Dealroom, загальна сума венчурного капіталу, залученого для оборонних технологій у Європі з 2018 року, досягла $3 млрд, до того ж Німеччина, Велика Британія та Франція залучили 87% цих коштів.
Найбільша угода за участю США цього року включала залучення €450 млн для мюнхенського ШІ-стартапу Helsing, яку очолив General Catalyst, а також включала Accel та Lightspeed Venture Partners. Це зробило Мюнхен лідером за обсягом венчурного фінансування в оборонних технологіях у Європі.
Сектор оборонних технологій Європи зараз становить 1,8% венчурного фінансування. Цей показник зріс більш ніж утричі з 2022 року.
FT зазначає, що венчурні інвестори, особливо в Європі, раніше уникали фінансування оборонних технологій через етичні міркування. Однак ситуація почала змінюватися після повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року.