Під час щорічної Конференції з питань протимінної діяльності в Україні–2024 (UMAC-2024) країни-партнери оголосили про додаткові зобовʼязання на підтримку гуманітарного розмінування на майже $70 млн. Про це пише Мінекономіки.

  • Люксембург виділив $13 млн. Ці гроші підуть на проєкти, які реалізовуватимуться Програмою розвитку ООН ($10,8 млн), міжнародною організацією HALO Trust ($1,08 млн) і через Механізм цивільного захисту ЄС ($1,08 млн).
  • Норвегія оголосила про $20 млн на 2025 рік, збільшивши свій внесок до $70 млн. Країна сфокусувалася на фінансуванні розмінування в полях, підтримці постраждалих громад тощо.
  • Нідерланди, які вже виділили на гуманітарне розмінування в Україні понад $40 млн, оголосили про додаткові $10,8 млн на проєкти у 2025 році.
  • $24,5 млн на потреби гуманітарного розмінування в Україні дає Канада. Її загальний внесок на фінансування сектору сягнув понад $50 млн.

Уряд Латвії надасть понад €270 тисяч на гуманітарне розмінування в Україні. Ці гроші отримає міжнародна організація HALO Trust, фахівці якої працюють над розмінуванням земель у кількох українських областях.

Швейцарія, яка цьогоріч є господаркою UMAC-2024, планує передати Україні три машини для розмінування GCS-200 для підрозділів ДСНС. Також країна виділить 30 мільйонів швейцарських франків на один із проєктів Швейцарського фонду з протимінної діяльності. Фінансуватимуть у рамках раніше анонсованої допомоги на 100 мільйонів швейцарських франків.

Уряди Швейцарії та Великої Британії профінансують пілотний проєкт у Харківській області триватиме три місяці, що триватиме три місяці.


Нагадаємо, українська машина для розмінування «Змій» виробництва компанії Rover Tech успішно пройшла випробування на полігоні та отримала сертифікат відповідності. А нещодавно Міністерство оборони кодифікувало й дозволило українським військовим використовувати 17 зразків техніки для розмінування. П’ять із них — українського виробництва.