США нададуть Україні $800 млн військової допомоги для виробництва власних безпілотників дальнього радіуса дії. Як пише The New York Times, цей крок є свідченням нової політики Вашингтона, спрямованої на зміцнення здатності України вести війну власною зброєю на власних умовах.
Це також відповідає довготривалій меті України — отримувати фінансування на озброєння від Вашингтону безпосередньо для українських виробників, а не переважно зі США.
Рішення підтримати виробництво далекобійних дронів в Україні може стати своєрідною компенсацією, оскільки попри численні прохання, Захід досі не погодився зняти обмеження на використання їхніх ракет для ударів вглиб росії.
Зміна політики США також відображає нову тактику Заходу в підтримці України.
Від початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року США виділили Україні понад $61 млрд військової допомоги.
США довго відмовлялися надавати Україні пряму фінансову допомогу на закупівлю зброї. Замість цього, США представляли свою підтримку Києву як спосіб підтримки американських компаній та мінімізацію потенційних корупційних ризиків.
Однак останнім часом обсяги пакетів військової допомоги США Україні зменшилися. Це частково пов'язано з побоюваннями щодо зменшення запасів Пентагону.
Водночас західні посадовці нещодавно високо оцінили українські атаки дронами на склади боєприпасів поблизу Торопця. Вони назвали це одним із найуспішніших прикладів знищення російських боєприпасів, паливних резервуарів і командних пунктів.
Перший удар, 18 вересня, був настільки потужним, що викликав вибух, який зареєструвався на рівні 2,7 бала за шкалою Ріхтера, знищивши близько 100 000 тонн боєприпасів, включно з боєприпасами, купленими в Північної Кореї.