У Києві планують створити правила розміщення генераторів, розповідає директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний у коментарі «Вечірньому Києву».
«Однак ми повинні розуміти реалії, в яких живемо. Єдине, що законодавство вимагає — будь-яке джерело викидів потребує дозволу. Процес був максимально спрощений — достатньо подати декларацію, яка дає змогу державним органам контролювати кількість джерел викидів і підприємцям працювати легально», — заявляє Олександр Возний.
Окрім того, директор департаменту наголосив на негативному впливі генераторів на довкілля.
«Це фактично двигун внутрішнього згоряння без системи очищення. Кожен генератор — це, умовно кажучи, одна додаткова автівка без системи очищення, що працює в місті», — додає Возний.
У червні 2024 року зʼявилася інформація, що нібито українців штрафуватимуть за надто гучні генератори. Але, як потім розʼяснив Кабмін України, це виявилося неправдою.
Власників генераторів не штрафуватимуть за перевищення рівня допустимого шуму від приладів.
Обмеження на допустимий рівень шуму в українському законодавстві дійсно існують:
- у приміщення житлових будинків — 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі;
- на території житлової забудови — 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі.
Однак ці правила не стосуються ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха чи інших надзвичайних ситуаціях. А також, коли прилади, що видають шум, забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель.
Читайе також: Обладнання для енергетики відтепер можна імпортувати без ввізного мита і ПДВ