Перший місяць аукціонів «Земельного банку» приніс в український бюджет майже 35 млн грн, повідомляє Міністерство економіки України.

Усього було проведено 93 онлайн-торгів, на яких виставили 4 695 га землі. Фінальна сума переможних ставок становить 139 млн грн без ПДВ.

«Нові підходи управління державними земельними ресурсами в Україні, які впроваджує уряд, показують свою ефективність. Конкуренція на торгах свідчить про довіру підприємців до нового механізму», — коментує Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Усього за перший місяць діяльності «Земельного банку» надійшло 1303 пропозиції від фермерських господарств та аграрних підприємств. У середньому було 14 учасників на кожних торгах. Загальна стартова вартість суборенди зросла в 8,4 раза, а середня ціна на га склала 29,9 тис. грн на рік.

Найбільше відбулося аукціонів на Вінниччині (24), Кіровоградщині (17) та Закарпатті (14). Найвища середня вартість га землі була на Вінниччині — 36,9 тис. грн. Найнижча — на Закарпаті (5 176 грн/га).

«Основним результатом є сплачені кошти на суму 34,7 мільйона гривень з ПДВ та 19 укладених угод з переможцями з 6 областей. Відтак, понад 1178,35 гектарів земель виведено з тіні та передано в довгострокове користування на 14 років аграріям», — зазначив генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський.

У 12 аукціонах було відмовлено у підписанні протоколів з переможцямии через надані невідповідні документи. Шестеро учасників не змогли підтвердити походження коштів, три — не мали відповідного електронного цифрового підпису, ще двоє — не надали відомості про структуру власності юридичної особи. 

Станом на 5 листопада «Земельний банк» пропонує на аукціонах ділянки загальною площею понад 21 тис. га. 

Читайте також: Земельний банк розширили на 12 областей України