Проєкт Сема Альтмана World Network опитав понад 90 000 користувачів про штучний інтелект і знайомства. Виявилося, що 26% людей свідомо чи ні фліртують з ШІ-чатботами. Про це пише Business Insider.
Як пише видання, романтизація чатботів стає глобальним явищем. Взяти хоча б Replika — мобільний застосунок, який пропонує спілкування з ШІ-компаньйоном, що може бути другом, наставником або навіть романтичним партнером. За даними Apptopia, до 2023 року він мав близько 676 000 щоденних активних користувачів, а середній користувач проводив у застосунку дві години на день.
- Отже, повертаючись до опитування World Network — кожна четверта людина зізналася, що свідомо чи несвідомо фліртувала з чатботом.
- Більшість респондентів відповіли, що все ще з обережністю ставляться до спілкування з ШІ-ботами.
- Близько 90% сказали, що хочуть, щоб застосунки для знайомств мали систему верифікації реальних людей.
- Близько 60% користувачів заявили, що вони або підозрювали, або виявили, що збіглися з ботом.
World Network (раніше відомий як Worldcoin) — це криптовалютний проєкт, заснований у 2019 році СЕО OpenAI Семом Альтманом і партнерами.
Щоб допомогти користувачам боротися з дипфейками, World запустила продукт під назвою World ID Deep Face. Він використовує наявну систему верифікації проєкту, яка робить знімки райдужної оболонки ока за допомогою сфери розміром з диню.
Це робиться для підтвердження особи на таких платформах, як Google Meet, Zoom або застосунки для знайомств. Система дозволяє перевіряти, що користувачі спілкуються з реальними людьми під час відеодзвінків або чатів у режимі реального часу. Наразі World поступово впроваджує цю систему в бета-версії.
Раніше ми розповідали, як шахраї використовують технологію deepfake у любовних аферах. А материнська компанія Facebook та Instagram, материнська компанія Tinder і компанія Coinbase створили коаліцію Tech Against Scams, щоб боротися з шахрайством у застосунках для знайомств, соцмережах і криптосфері.