Ціни на iPhone у США можуть зрости на 43 % через тарифи Трампа. Нові моделі здорожчають до $2 300
Нові тарифи, запроваджені президентом США Дональдом Трампом, можуть призвести до значного подорожчання iPhone, повідомляє агентство Reuters. Аналітики попереджають, що ціни можуть зрости на 30-40 %, якщо компанія Apple перекладе додаткові витрати на споживачів.
За розрахунками аналітиків Rosenblatt Securities, базова модель iPhone 16, яка зараз у США коштує $799, може подорожчати до $1142. Ціна на iPhone 16 Pro Max із дисплеєм 6,9 дюйма та пам’яттю 1 ТБ може з $1599 збільшитися до майже $2300.
iPhone 16e, представлена в лютому як найдоступніша модель із функціями штучного інтелекту, коштує $599. Із підвищенням ціни на 43 %, вартість може зрости до $856. Також можуть подорожчати й інші пристрої Apple.
Більшість iPhone, як і раніше, виробляють у Китаї, на який накладений 54 % тариф. У такій ситуації Apple опинилася перед складним вибором: взяти витрати на себе або перекласти їх на покупців.
Мита торкнулися й інших країн, де компанія має виробничі потужності: В’єтнам отримав 46 % тарифу, Індія — 26 %. Це означає, що навіть часткове перенесення виробництва за межі Китаю не врятує Apple від нових витрат.
Аналітики зазначають, що продажі iPhone в основних ринках компанії сповільнилися, оскільки функції Apple Intelligence не викликали великого ентузіазму в покупців.
На тлі охолодження інтересу до нових моделей, експерти вважають, що компанія зможе перекласти на споживачів не більш як 5-10 % додаткових витрат. Анджело Зіно, аналітик з капіталу в CFRA Research, очікує, що Apple, найімовірніше, утримається від значного підвищення цін до осені, коли буде представлений iPhone 17.
За оцінками Counterpoint Research, компанії все ж доведеться підняти ціни щонайменше на 30 %, щоб компенсувати нові витрати. Такий крок може серйозно вдарити по попиту та створити переваги для конкурентів, зокрема Samsung, який виробляє пристрої в Південній Кореї — країні, що зазнала менших тарифних обмежень.
Напередодні акції компанії впали на 9,3 %, що стало найгіршим показником із березня 2020 року.