Чому Front-End розробник та блогер Денис Попов рекомендує курси англійської мови Solid English School

Денис, розкажи про себе, чим займаєшся? 

Я фронтенд-розробник з досвідом 6+ років. Перші кілька років працював на фрилансі, потім у компанії, що займається фінтехом, а зараз працюю в продуктовій компанії Phonexa на позиції Middle. Веду IT-блог, де ділюсь своїм досвідом та думками, консультую тих, хто хоче увійти в професію (коли маю на це час), менторю. 

Моє менторство почалось з того, що моя менті писала мені питання в блозі, потім у мене був час і я робив рев’ю її коду, а згодом мені знадобився помічник, я одразу подумав про неї та запропонував виконувати певні таски за гроші. Зараз в мене з’явився ще один менті, з котрим теж все починалось з питань, а згодом переросло в співпрацю.

Також мав підприємницький досвід, відкривав кав’ярню у Луцьку разом з дружиною. Згодом переїхав в Київ, змоги вести бізнес віддалено не було, тож довелось його закрити. Та це дало змогу відчути себе не на місці працівника, а на місці власника бізнесу, а це зовсім різні підходи до роботи. Загалом класний досвід, але аби я відкривав кав’ярню зараз, то тільки як хобі, та аби мати ще одне місце, де можна попрацювати.

Переїхавши в Київ, я ще почав допомагати одній мотошколі будувати її IT-інфраструктуру. Колись давно я працював з ними на фрилансі, а тепер допомагаю більш масштабно.

Як, на твою думку, новачкові знайти роботу в IT?

Щоб зараз знайти роботу, треба реально бути кращим. Якщо раніше було багато вакансій та мало спеціалістів, то зараз ситуація розвернулась навпаки. Якщо раніше працедавець міг закрити очі на певні прогалини в знаннях, дати час на навчання та ментора, то зараз він має змогу не витрачати на це свій ресурс, а обрати одразу працівника з потрібними скілами. 

З точки зору бізнесу, перші умовно пів року trainee чи джун нічого не заробляють для компанії. Тому важливо одразу показати, що ви вже спеціаліст, котрому не потрібно приділяти купу часу, та котрий може давати результат.

Ще англійська для IT-спеціалістів дуже важлива. Якщо раніше це було бажано, то зараз необхідно. Якщо в компанію прийдуть два джуни, один з кращими технічними скілами, а другий з кращою англійською, то, найімовірніше, оберуть другого. Працедавці розуміють, що значно легше підтягнути професійні знання, аніж навчити людину іноземній мові.

Ще одна порада, котру я всім даю, — зробіть класне CV та розсилайте його скрізь, буквально. 200 компаній — значить у 200 компаній. Нехай 20 запросять вас на співбесіду, та це означатиме, що компанія готова витратити на вас час та ще й дати фідбек, що слід вдосконалити, котрий ви опрацюєте і врахуєте на наступній співбесіді. І все це безкоштовно.

Які скіли треба прокачувати сучасному фахівцю?

Треба слідкувати за трендами. Ось, наприклад, зараз всі хочуть собі React-розробника. Я й сам довго відбивався, але зараз маю проєкт на React, тому довелось його вивчити.

Шукайте вакансії компаній, в котрих хотіли б працювати, та дивіться, що вимагають від цих позицій. Це і вчіть.

Для себе я обрав вивчення кібербезпеки. Це особливо актуально для України зараз.

Як комунікація з іноземними тіммейтами/клієнтами впливає на твою роботу?

Зараз мені в роботі не потрібно спілкуватись з клієнтами, та й достатнього рівня інглішу я поки не маю. Я листуюсь англійською та описую виконані таски теж нею. Ще іноді переписуюсь англійською у своєму блозі.

Мені подобається твердження, що доволі легко мати класні софт скіли рідною мовою, та вони зникають, коли ти переходиш на іноземну. Зараз в IT всі хочуть мати англомовних розробників. Тобто якщо ти не знаєш інгліш, то значить маєш нульові софт скіли, а значить не зможеш побудувати нормальну комунікацію з командою, і так далі.

Розкажи, який в тебе досвід з вивченням інглішу? 

В школі я навчався в класі з поглибленим вивченням англійської мови, я вивчав англійську з другого класу та паралельно займався з репетитором. В той час інгліш я знав нормально і якби не підзабив на навчання, то за шкільний час вивчив би мову доволі добре, бо вчителька в мене була дуже крута.

В університеті перші пару курсів я витягував на шкільних знаннях, а далі просто списував. Потім якийсь період я не вчив мову. Навіть попри те, що компанія, де я працював, оплачувала навчання, я все одно не вчив. В мене це працює так — не платиш за це, значить не вчиш. Тому я пробував і кидав це. Поки не було жодного курсу, де я б пройшов всі уроки (але це поки).

У 2022 я знову спробував вчитись, займався з репетитором і на початку все було супер, бо я був мотивований. Та оскільки я лінивий, то цю мотивацію швидко втратив. І ось у 2023 я почав навчання в Solid, і це був перший курс, який я пройшов повністю.

Чому у 2023 вирішив знову повернутися до вивчення інглішу?

Бо зрозумів, що його треба вчити. Я почав шукати курси англійської мови онлайн, бо з інглішем легше сприймати інформацію довкола. Можна почитати іноземні джерела, наприклад.

Як вибирав собі новий курс для навчання? 

Будь-який курс, не тільки з інглішу, обрати дуже складно. Ти не розумієш, який результат отримаєш на виході. 

З Solid все почалось з довіри. Я побачив, наскільки CEO школи горить своєю справою, побачив наскільки якісні матеріали випускаються, які колаборації виходять. Сподобався підхід до роботи, навіть в тому, як ведеться сторінка в Instagram. Потім я почав навчання і закріпив свої враження.

Чому цей курс ти пройшов до кінця, хоча до цього кидав навчання?

Тому що мені було цікаво. Майже кожна тема — це те, на чому я знаюсь. В мене не було достатнього словникового запасу, аби ці теми обговорювати, але оскільки я на курсі не один, то ми всі разом це вчили. 

Наприклад, ми говорили про методології Scrum та Agile. Це не щось нове для мене, але я дізнався щось, що до цього не знав. Ми проходили теми про те, як естімейтити задачі, як складати CV — було дуже цікаво.

Коли на середині курсу куратор перевіряв мої знання, я приємно здивувався, що відповіді на всі питання знаходив у себе в голові. Як на мене, це круто.

Чому ти рекомендуєш навчання в Solid своїм підписникам?

Я ніколи не рекомендую курси, котрі я сам не проходив. Цей курс я пройшов і відчув, що мої скіли імпрувнулись. Я вважаю себе лінивим та взагалі погано навчаюсь, тож якщо навіть в мене інгліш покращився, значить рекомендувати треба точно. 

Під час навчання всі спілкуються тільки англійською і на початку я своєї мови соромився. А потім зрозумів, що ми всі тут навчаємось і далі пішло як по маслу. 

Які нові можливості відкрив для тебе інгліш, чи з’явилось їх більше?

Я став значно краще сприймати інформацію англійською. Почав більше читати, слухати та дивитись відео на інгліші. Десь з субтитрами, десь ні, та я вже бачу від цього вигоду, бо став краще застосовувати ці знання в роботі, прокачав свої хард скіли.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук