В нашей традиционной подборке: история механика, который пошел в IT, интервью техдиректора Glovo, сколько зарабатывает инстаграм-блогер, проект о необычных адресных табличках и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.
⚙️ В IT після 40. Історія інженера-механіка, що 13 років працював на заводі й наважився змінити сферу
46-річний Сергій Судаков — Software Developer в IT-компанії WizardsDev. Свого часу Сергій вивчився на інженера-механіка і був упевнений, що робота на заводі — його покликання. Їй він віддав 13 років свого життя. А ще встиг попрацювати вчителем інформатики й допомагав лагодити принтер, встановлював програми. Та ближче до 40 років Сергій зрозумів: треба щось змінювати в житті.
В інтерв’ю DOU він розповів, як наважився піти в IT і як вчитися так, щоб не закинути почате. Читати повністю…
? Чому Glovo обрав Київ для експансії на ринки пострадянських країн і навіщо йому тут технохаб. Інтерв’ю з технічним директором Glovo
Іспанська компанія Glovo, яка пропонує сервіс доставки через мобільний додаток, оцінює свою частку на українському ринку 80%. За три роки роботи користувачами сервісу стали понад 3 млн українців.
Glovo продовжує розвиватися: у квітні компанія залучила 450 млн євро в рамках чергового інвестиційного раунду.
Сервіс працює в Європі, Африці, Південній Америці, але Україна – один з найбільших ринків, тут Glovo став монополістом. Тепер Україну в компанії розглядають як плацдарм для експансії на ринки країн СНД.
Для цього в червні Glovo відкрив у Києві перший технологічний хаб у Східній Європі, яким керує українська менеджерська команда. Хаб розробляє і буде підтримувати додаток для країн СНД.
Чому Glovo відкрила технологічний офіс в Україні, ринками яких країн СНД керуватиме українська команда та як сервіс конкурує з іншими компаніями за IT-фахівців?
Про це ЕП поговорила з технічном директором компанії Нареком Вердяном. Читати повністю…
? Скільки заробляє інстаграм-блогерка
Щомісяця я пощу приблизно п’ять рекламних постів. Основну та найбільшу частину заробітку мені дає довгострокова співпраця. Наприклад, із салонами краси, із якими контракт на кілька місяців.
У мене є асистент, який займається плануванням постів, комунікацією з брендами та календарем. Працюємо разом з літа 2019 року. До речі, рішення взяти асистента спрацювало ще одним поштовхом у моєму доході. Це послугувало бустом для рекламодавців, і вони почали сприймати мене серйозніше та писати активніше.
Процес роботи з брендом відбувається наступним чином: надсилають Т3, ціль компанії, основний меседж, який треба донести. Далі є технічне завдання й основний меседж за текстом, що треба сказати, але своїми словами. А також те, чого в жодному разі не можна згадувати. Читати повністю…
? Інтерв’ю із заслуженим вчителем України. Його учні 25 разів перемагали на міжнародних олімпіадах з інформатики
52-річний Валентин Мельник — заслужений учитель України, викладає інформатику. Коли у 2012 році він вирішив переїхати з Олександрії до Кременчука, 14 учнів без вагань поїхали за ним. Його вихованці 25 разів ставали переможцями міжнародних олімпіад з інформатики. Випускники педагога працюють у відомих IT-компаніях, але про вчителя не забувають: готують до олімпіад нових учнів, приїжджають у гості, телефонують, щоб розказати про свої проблеми, і навіть просять його допомогти організувати освідчення.
Ми поговорили з Валентином Мельником про його викладацьку діяльність, унікальну методику підготовки до міжнародних олімпіад, мотивацію учнів і про те, як йому вдається організувати в колективі атмосферу взаємодопомоги та дружби. Читати повністю…
?️ На чем стоит геймдев-индустрия
Видеоигры давно перешли из разряда просто развлечений в сверхтехнологичную индустрию, которая набирает все больший разгон.
Как устроен геймдев, почему продакшн игр такой долгий и дорогой, с какими челленджами сталкиваются разработчики — об этом рассказал 3D developer Саша Пучка.
Он 6 лет проработал в Ubisoft и участвовал в создании пяти последних игр Assassin’s Creed — а сейчас вместе с командой ZibraAI разрабатывает технологию, которая позволяет делать воду в играх максимально реалистичной. Читать полностью…
?️ AMD против Intel: история многолетней борьбы за место в ПК пользователей — от эволюции технологий до вражды поклонников
Сегодня почти любую работу с информацией осуществляют через компьютеры, но ещё полвека назад мир выглядел иначе. В то время общество стояло на пороге создания центральных процессоров (CPU или Central Processing Unit) — главной части аппаратного обеспечения ПК.
Их развитие сыграло одну из ключевых ролей в компьютерной революции и разделило пользователей на два лагеря. Движущей силой выступила упорная конкуренция между компаниями Intel и AMD. TJ рассказывает о долгом противостоянии — от первых фирм бывших коллег до комьюнити, мемов и современности. Читать полностью…
? Интро в систему ролей в SMM
В вакансиях в сфере SMM часто указывают: «Нужен тот, кто будет писать тексты, делать дизайны, генерировать идеи». Если он еще и умеет читать чужие мысли — вообще отлично. Но и первое, и второе — фантастика.
Представляя любого SMM-специалиста, часто имеют в виду SMM-менеджера. Но его задачи больше не про креатив и viral content, а про стратегию, анализ, работу с инфлюенсерами. А вот идеями, текстами и вижуалами в SMM чаще занимаются другие: креаторы, копирайтеры, дизайнеры.
Эти роли кажутся очень разными, но клиенты часто хотят свести их в одну. Получается путаница и over-нагрузка. Чтобы расставить все точки над i, SMM-креатор Аня Паршина объяснила, что входит в скоуп обязанностей этих ребят и как им не попасть в ловушку do it all. Читать полностью…
?? Як вийти на експорт? «Кормотех» годує котів і собак у десятках країн
«Кормотех» — львівська сімейна компанія, що є однією з 70 найкращих світових виробників корму для собак і котів. Вони експортують 20 % продукції, виготовляючи корм для домашніх тварин на двох фабриках в Україні й одній у Литві. Змінити ставлення до харчування улюбленців в Україні — таку амбітну мету має керівник компанії Ростислав Вовк.
Ця історія продовжує цикл «Експортери», де ми розповідаємо про відомі українські компанії, що досягли успіху за кордоном. Розбираємо їхні кейси, щоб мультиплікувати позитивний досвід виходу якісного українського продукту на світові ринки. Читати повністю…
? Таню Муиньо сняла дьявольский клип Lil Nas X и получила в 2021 году премию VMA
Таню Муиньо — украинский клипмейкер, работы которой вы точно видели. Это она сделала несколько ключевых видео Монатика (например, «Кружит»), работала со Скриптонитом, группой «Время и стекло», СБПЧ и другими музыкантами на постсоветском пространстве. В 2019 году вышел ее первый зарубежный клип — она сняла видео Кэти Перри. С тех пор она поработала с Карди Би, Лиззо, The Weeknd, Post Malone. Но самым хулиганским видео уходящего года стал клип Lil Nas X, в котором он тверкает перед дьяволом. В день премьеры нового клипа СБПЧ «Все равно» (к слову, не менее замысловатого) мы поговорили с Таню о ее вдохновителях и международном успехе. Читать полностью…
? Kyivnumbers. Проект про незвичайні номери на київських будинках
Kyivnumbers — це проект про незвичайні номери та адресні таблички київських будинків з особливим дизайном (хай навіть і ненавмисним).
Попри те, що у кадрі немає людей, проєкт розповідає багато про містян: як вони вирішили повестися з такою буденною річчю як номер та адресна табличка на будинку. Хтось робить «по-багатому», хтось занедбує, хтось вставляє у номери будинків свою рекламу чи робить їх з підручних матеріалів. Урешті виходить така собі «інфографіка» про те, як люди ставляться до свого будинку, а ЖКГ — до своєї роботи.
Telegraf.Design поспілкувався з авторкою та артдиректоркою проєкту Дар’єю Баловою про естетику номерів на київських будинках, ставлення людей до середовища, що їх оточує, про складнощі втілення ідеї та сучасний Київ. Читати повністю…
? «Валар Моргулис»: кто и зачем создаёт и изучает вымышленные языки в интернете
«Я английский-то не могу нормально выучить, а они новые языки создают». Для обывателя мир вымышленных языков кажется странным и оттого бесконечно далёким. Просто потому, что рациональных причин для их изучения довольно мало. Они не нужны для работы или путешествий, на них массово не выпускают книги и фильмы.
Из-за этого людей, изучающих такие языки, часто воспринимают как фриков, которые не видят границ между реальностью и выдуманным миром. Но вымышленные языки всё же пользуются популярностью настолько, что сформировали спрос на их изучение в образовательных платформах DuoLingo и Memrise.
TJ рассказывает, как эти сервисы помогают выучить конланги, а также зачем это делать, если ты не эльф и не мать драконов. Читать полностью…
? Почему музыка из «Гарри Поттера» кажется нам волшебной и ассоциируется с Новым годом? А что в ней общего с «Имперским маршем» и мелодиями из «Один дома»? Объясняет музыковед
20 лет назад, в ноябре 2001 года, в прокат вышел «Гарри Поттер и философский камень» — первый фильм о «мальчике, который выжил». Уже в нем появилась главная музыкальная тема, которая для многих зрителей стала синонимом магии и сказки. Написал ее знаменитый композитор, обладатель пяти «Оскаров» и автор саундтрека к фильму «Один дома» Джон Уильямс. О том, как устроена эта мелодия и почему она мгновенно создает ощущение волшебства, «Медуза» узнала у композитора и преподавателя музыки Анны Виленской. Читати повністю…
? Сносное жилье: почему хрущевки лучше реконструировать, а не разрушать
Срок эксплуатации домов, построенных в середине ХХ века, если не уже истек, то скоро подойдет к концу. Закон о реконструкции устаревшего жилого фонда, принятый в 2006 году, так и не заработал. Недавно Минрегион подготовил поправки к нему, которые, как ожидают, должны запустить процесс обновления устаревшего жилья. Тем временем другие страны уже имеют примеры решения подобных проблем. Bird in Flight изучил зарубежный опыт реновации старого жилья и разобрался в том, что предлагает новый законопроект. Читать полностью…
Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!