Матеріал підготовлено за підтримки AMD
Що це означає?
топ-7 країн, де українці відкривають офіси

Як вести ІТ-бізнес
за кордоном

Зараз багато українських компаній відкривають офіси у Європі. Іноді часу на роздуми та вибір країни — обмаль, тож схопити ноутбук і якнайшвидше почати працювати у новій локації — не найгірша ідея.

Утім, щоб масштабування було вдалим, все ж таки краще заздалегідь дізнатися про стан місцевого IT-ринку, специфіку комунікації з клієнтами, партнерами та співробітниками, особливості податкової системи тощо.

У спецпроекті з партнерами компанії AMD ми відібрали 7 країн, до яких релокувалися найбільше українських ІТ-компаній, та описали різницю у веденні бізнесу в цих країнах.

Польща

У Польщі розвинутий та прогресивний ІТ-ринок. Тут працюють понад 60 000 місцевих та іноземних компаній, які загалом налічують близько 430 000 спеціалістів. Обсяг ринку складає $17,5 млрд, щорічно він зростає на 6–7%.

60 000

місцевих
та іноземних компаній

430 000

спеціалістів

$17.5 млрд

обсяг ринку

Найбільші гравці польського ІТ — аутсорсингові компанії, зокрема Scalo, Asseco, Comarch та Avenga. Також тут чимало офісів та R&D-центрів світових продуктових компаній: Google, Amazon, Facebook, Microsoft, IBM, Oracle, Cisco, Nokia. Серед польських продуктових бізнесів одним з найбільших є CD Projekt — компанія-видавець, локалізатор та розробник комп’ютерних ігор, як-от The Witcher і Cyberpunk.

Польська економіка вважається безпечною для ведення бізнесу та довготривалого планування. Тут хороша інфраструктура, а великі міста з концентрацію технічних вишів забезпечують ІТ-індустрію кадрами. Основними ІТ-хабами є Варшава, Краків, Вроцлав та Познань.

Енергомісткий ноутбук — тримає заряд до 12 годин. Скільки презентацій ви встигли б зробити в потязі?

Німеччина

Технологічний сектор є однією з найважливіших галузей економіки Німеччини. Дохід німецької ІТ-індустрії стабільно зростає протягом останнього десятиліття. У 2022 році він склав 113 мільярдів євро.

$113 млрд

дохід 2022 року

IT-сектор країни представлений офісами глобальних компаній, невеликими локальними компаніями, а також стартап-спільнотою. Тут є багато офісів великих корпорацій, як-от Microsoft, IBM, Oracle, Adobe, Cisco, HP, Intel, Huawei, Motorola, TI, Yahoo, Redhat, Siemens, Infineon, SAP, Sony.

Стартап-екосистема сконцентрована у Берліні. Тут зосереджено багато перспективних продуктів: CoachHub, Sharpist, Soundcloud. Інший технохаб — Баварія, де мають офіси як великі бізнеси, так і невеликі, але відомі компанії на кшталт Giesecke+Devrient, Applied Materials, Webasto.

Процесор забезпечує високу продуктивність та дозволяє працювати з десятком програм одночасно. 20 вкладок у браузері не злякають ваш ноутбук

Іспанія

В Іспанії щороку великі міжнародні IT-компанії відкривають все більше своїх офісів. Особливо ті, хто орієнтується на іспаномовний ринок Латинської Америки — він останнім часом показує стабільне зростання інтересу до IT-продуктів. Більшість компаній знаходяться в Барселоні, Мадриді та Більбао.

Барселона — перспективний технологічний хаб, тут розвинена ІТ-спільнота, багато офісів іноземних компаній та стартапів та експатів-професіоналів. Натомість у Мадриді сконцентровані компанії, які працюють на локальний ринок: розробляють сервіси для населення, софт для державних органів і великих банків.

Найбільші IT-компанії, представлені у країні, — BairesDev, Anadea, Imagemaker, Ericsson, Interactive4, Google, Micro Focus, Atos, Hewlett-Packard, Amazon.

Вага та розміри ноутбука зручні, аби носити його із собою щодня

Португалія

Кількість IT-компаній у Португалії постійно зростає і поступово ця країна стає міжнародним диджитал-хабом. Тут проводиться найбільша конференція в галузі інформаційних технологій Web Summit. Безліч світових корпорацій, банків та стартапів відкривають тут офіси, адже їх приваблює висока якість життя і відносно недорога робоча сила та вартість оренди офісів.

Найбільші IT-компанії Португалії — NOS, Vodafone, Primavera, Farfetch. Стрімко розвивається стартап-екосистема, зокрема сім португальських стартапів стали єдинорогами: SWORD Health, OutSystems, Farfetch, Feedzai, Talkdesk та Remote.

≈88 000

спеціалістів

Португальський IT-ринок праці нараховує близько 88 000 спеціалістів. Понад 55% місцевих IT-фахівців живуть і працюють у Лісабонському регіоні, а 16,5% припадає на зону Великого Порту.

Щодня — презентації, таблиці в Excel і «ще треба фотографію для сайту відредагувати»? Dell Vostro 5635 оснащений 6-ядерним процесором AMD Ryzen™ 5 7530U з тактовою частотою 2,0 (4,5) ГГц стане вашим надійним партнером!

Румунія

Сьогодні розробка програмного забезпечення приносить Румунії майже 6,2% ВВП, або близько $15 млрд. Тут присутні такі міжнародні IT-гіганти, як Oracle, Microsoft, HP, Amazon, IBM, Ericsson, Apple, Facebook, Booking, Siemens, Honeywell, CSS Corp.

60% місцевого IT-ринку сконцентровано у Бухаресті. А у місті Клуж-Напока в Трансільванії розташована «румунська кремнієва долина», яка об’єднує понад 1000 стартапів. Зірка румунської IT-сцени – сервіс роботизації бізнес-процесів UiPath, що вже рік торгується на біржі у Нью-Йорку та має понад $10 млрд ринкової капіталізації.

$15 млрд

обсяг ринку

130 000

фахівців

У Румунії з населенням 19 млн жителів в ІТ-секторі працюють майже 130 000 фахівців. Щороку їхня кількість збільшується на 20–25 000 людей. Країна входить до 20 держав світу з найкращими програмістами. Попит на ІТ-фахівців більший, ніж пропозиція: на ринку праці спостерігається дефіцит до 30 000 спеціалістів.

Спеціальні модулі шифрують конфіденційну інформацію — тож доступ до неї тільки у вас

Болгарія

У Болгарії розвинений IT-сектор і майже 8% ВВП країни становить експорт IT-продуктів. Тут сприятливий бізнес-клімат, тож країна є одним із лідерів Східної Європи за привабливістю IT-аутсорсингу. Ключові компанії — MentorMate, Scalefocus, Rinftech, Dreamix та Flat Rock Technology. Крім того, у Болгарії є офіси міжнародних світових гігантів, як-от HP, SAP, Johnson Controls, Oracle і CISCO.

Найбільшим ІТ-центром Болгарії є Софія, де проживає майже 70% розробників. Інші міста, де є офіси ІТ-компаній — Варна, Пловдив і Бургас.

8% ВВП

експорт ІТ-продуктів

80 000

спеціалістів

IT-індустрія Болгарії має потужний потенціал до зростання. Наразі у країні працюють близько 80 000 IT-спеціалістів. Експерти прогнозують, що до 2024 року їхня кількість зросте до 112 000 людей.

Компактні ноутбуки люблять подорожі не менше за вас. Скільки країн ви з ними вже відвідали?

Нідерланди

Нідерланди — надзвичайно популярна країна для ІТ-компаній усіх форм і розмірів: від стартапів до транснаціональних компаній. Тут є офіси найвідоміших технологічних гігантів, таких як Amazon, Microsoft, Google, Uber, Oracle, IBM та NTT.

Очікується, що дохід на ринку ІТ-послуг у 2023 році досягне 23,6 млрд доларів. При цьому найбільшим сегментом ринку є ІТ-аутсорсинг із прогнозованим обсягом ринку у 8,3 млрд доларів.

320 000

розробників

Найбільшими ІТ-центрами є Амстердам, Роттердам, Гаага, Утрехт та Ейндговен. У країні налічується понад 320 000 розробників програмного забезпечення. Проте технічних фахівців не вистачає, попит на IT-таланти вкрай високий.

Відкриття офісу в Європі — це спосіб диверсифікувати ризики бізнесу, а також отримати прямий доступ до клієнтів з ЄС.

Водночас країни відрізняються за рівнем економічного розвитку та добробуту. У Західній Європі кращі умови для розвитку технологічних стартапів і довготривалого планування, але й вищі зарплати та податки. IT-ринок Східної Європи подекуди більш консервативний, проте тут невисоке податкове навантаження, а місцеві фахівці ментально й культурно ближчі до українців.

Де б ви не працювали, легкий та потужний ноутбук повинен бути з вами. Це додасть +100 до мобільності та швидкості розв'язання бізнесових задач, особливо у форс-мажори. Щоб обрати надійний пристрій, який стане партнером на довгі роки, зверніть увагу на такі критерії:

Потужність

сучасні процесори забезпечують високу продуктивність і дозволяють працювати з десятком програм одночасно.

автономність

ємний акумулятор забезпечить довгу роботу без підзарядки, і ноутбук не підведе вас у мить, коли буде найбільше потрібен.

Захист даних

спеціальні модулі шифрують конфіденційну інформацію та убезпечують пристрій від доступу сторонніх осіб.

Якісні матеріали

це запорука того, що ноутбук прослужить щонайменше три-п’ять років.

Вага

пристрій має бути досить компактним, щоб ви могли брати його на зустрічі або в дорогу.

Ноутбук Dell Vostro 5635 на базі процесора AMD Ryzen™ 5 7530U забезпечує автономність протягом робочого дня. Він створений для вирішення бізнес-завдань. Оснащений 6-ядерним процесором AMD Ryzen™ 5 7530U з тактовою частотою 2,0 (4,5) ГГц ноутбук чудово впорається з багатозадачністю. Він стане в пригоді тим, хто часто їздить у відрядження чи проводить робочі зустрічі в місцях із різним освітленням.

Відкриття офісу в Європі — це спосіб диверсифікувати ризики бізнесу, а також отримати прямий доступ до клієнтів з ЄС.

6

ядер в  процесорі

до 4,5

ГГц частоти

16

дюймів дисплей

Співвідношення сторін 16:10 на 16-дюймовому дисплеї означає ще більше місця на екрані для перегляду електронних таблиць та вдосконалення презентацій, і все це — у тонкому та легкому корпусі.

Повнорозмірна клавіатура стійка до потрапляння вологи, а сам ноутбук пройшов 15 випробувань за військовими стандартами MIL-STD-810H — отже, пристрій достойно витримає знос у повсякденних умовах. Крім цього, захист конфіденційних даних забезпечує чип безпеки TPM 2.0, призначений для створення та збереження паролів та ключів шифрування.

* Екстремальні сценарії використання ноутбука не є гарантією функціонування.

ТЕКСТ
Валентина Шимкович
ЛІТЕРАТУРНИЙ РЕДАКТОР
Оля Закревська
Дизайн та верстка
Artycoders
Продюсер
Ольга Андрусів
Менеджер
Ірина Насильнєва
ПРЕДСТАВНИця КОМПАНІЇ AMD
Олександра Олефір
ПРЕДСТАВНИця ПАРТНЕРІВ AMD
Анна Кузнецова
Будівництво з ноутбуком
Що таке 3D-мапінг і як він допомагає прокладати сучасні тепломережі
Що таке WEB3
та як у ньому заробляти
На поле з ноутбуком
Як дрони допомагають українському агросектору отримувати +10% до врожаю
Який ноутбук підійде для повсякденних завдань?
Тестуємо різні лептопи, що закривають бізнес-потреби, й описуємо враження