В нашій традиційній добірці: історія емодзі, дискусія про українську гастрокритику, інформація про новий штам «Омікрон», прототип Джона Гетсбі та інші матеріали, які ми рекомендуємо до прочитання.

?‍? «Платили пральними машинами». Розробниця, яка майже 50 років в IT, — про код на перфокартах і роботу по бартеру в 90-ті

Тетяна Сухова — Senior бізнес-аналітикиня в IT-компанії UNITY-BARS. А ще вона спеціалістка з аналізу та розробки програмного забезпечення, займається складними задачами МСФЗ, казначейськими операціями та SWIFT. Крім того, Тетяна долучилася до багатьох значущих подій у фінансовій сфері України та веде проєкт для Національного банку.

Ми поговорили з нею про її кар’єрний шлях, роботу серед молоді та цікаві історії з життя. Читати повністю…

? Українське пиво. Хто, де і як будує пивний бізнес в Україні

Майже третина українців п’є пиво. Це величезний бізнес, у якому є місце як міжнародним гігантам, так і домашнім виробництвам. Культура споживання поступово змінюється — українці все більше уваги звертають на крафтові виробництва, тобто малий і середній бізнес.

AIN.Business готує великий проєкт про українське пиво — хто, де і як варить, доставляє і продає цей продукт. Ми збираємо пивоварів з усіх регіонів України та розповідаємо їхні історії. А також розкажемо про людей, які займаються формуванням нової інфраструктури та культури споживання пива. Читати повністю…

? Выходит четвертая «Матрица», ура! Стоп, а напомните, что там было в предыдущих трех? Все для вас. Пересказываем (не без труда) первые фильмы франшизы

(Зверніть увагу, прем’єра фільму в Україні — 22 грудня 2021)

Франшиза о хакере Нео, который вдруг узнает, что вся его жизнь — это иллюзия, а реальность страшна и полностью подчинена машинам, стала важнейшим символом нулевых годов. Конечно, перед походом в кино стоит пересмотреть (или посмотреть впервые) предыдущие три части — но если вас эта перспектива не очень привлекает, можно и прочитать наш пересказ. Мы постарались сделать его максимально кратким (ключевое слово — «постарались»). Читать полностью…

? История эмодзи. Кто их придумал, боролся за честь баклажана и решил, что нам нужно столько картинок с поездами

Добавить улыбающееся лицо к короткому сообщению, чтобы расположить к себе собеседника. Сделать неловкий комплимент, отправив огонек в ответ на сторис. Превратить невинную переписку в секстинг благодаря баклажану. Или просто сбить с толку пользователей тиктока с помощью стула. Во времена мессенджеров и соцсетей знакомые со школьных лет строчки «словом можно убить, словом можно спасти» получили новые смыслы: теперь все то же самое можно сделать с помощью картинок-эмодзи. Рассказываем, кто создал новый универсальный язык, зачем в него добавили символ беременного мужчины и как безобидные на первый взгляд эмодзи могут оскорбить и даже стать причиной политического преследования. Читать полностью…

? Від дитячої забавки — до святкової комунікації: історія адвент-календаря

Напередодні новорічних свят бренди вдаються до святкового маркетингу — прикрашають сайти, оновлюють дизайн паковань, випускають тематичні колекції чи створюють рекламні кампанії. А ще додають суто різдвяний формат продукції — адвент-календар.

Ми розповіли, як колись дитяча забавка перетворилася на різдвяну комунікацію брендів, а також зібрали приклади адвент-календарів. Читати повністю…

?️ Якою має бути критика та як на неї реагувати? Думка шефів, гастроентузіастів і журналістів

Увесь тиждень в соцмережах не вщухає обговорення скандалу навколо відгуку відвідувачки закладу Ramen vs Marketing та гострої відповіді на нього шефа й ресторатора Жені Михайленка. У своєму розлогому пості власник наголосив на тому, що головна проблема криється у відсутності ресторанної критики в Україні як такої. Навколо цього точиться й низка дискусій в інших гілках.

AIN.Business вирішив запитати експертів ринку, що вони думають із цього приводу. Та поставив три питання — про ресторанну критику, її ідеал, і те, як реагувати на відгуки. Читати повністю…

?? Как Китай подавляет новости и людей в интернете с помощью цензоров и ботов — инструкция на примере теннисистки Пэн Шуай

В ноябре известная китайская теннисистка Пэн Шуай, победительница двух турниров Большого шлема и экс-первая ракетка мира в парном разряде, написала в Weibo большой пост, где обвинила бывшего вице-премьера Госсовета КНР Чжана Гали в принуждении к сексу.

Ситуация стала резонансной не только из-за масштаба обвинений (крайне редко в Китае можно наблюдать подобные выступления против высокопоставленных политиков и членов партии), но из-за дальнейших событий. Пост Пэн Шуай удалили, а сама она пропала из соцсетей и публичного пространства — «исчезновение» повлекло широкую реакцию со стороны западных СМИ, пользователей и теннисного сообщества.

Затем спортсменка «вернулась», но её опровержения своих заявлений и появления на публике выглядели так, что Китай принялись обвинять в «удержании заложника». Читать полностью…

? Учені два тижні вивчали новий штам «Омікрон»: наскільки він заразний, стійкий до вакцин та небезпечний для здоровʼя. Розповідаємо (як завжди, без паніки), що вдалося зʼясувати

Наприкінці листопада у Південній Африці виявили новий штам коронавірусу, який назвали «Омікрон». ВООЗ одразу ж внесла його до категорії небезпечних разом зі штамами «Альфа», «Бета», «Гамма» та «Дельта». Усе через велику кількість мутацій, їх в «Омікрону» близько 50. Щоправда, тоді вчені мали більше запитань, ніж відповідей. Чи справді «Омікрон» заразніший за інші штами? Чи може він «обдурювати» імунітет та вакцини? Чи спричиняє він тяжку форму хвороби? Експерти пообіцяли знайти відповіді у максимально короткі терміни. І перші серйозні результати досліджень опублікували вже наприкінці минулого тижня. За цей час «Омікрон» зʼявився більш ніж у 70 країнах. Особливо швидко він поширюється у Великій Британії, де вже зафіксували першу смерть від цього штаму. «Бабель» розповідає, що вдалося зʼясувати про новий штам, що ще доведеться вивчити і в чому вчені вбачають його головну небезпеку. Читати повністю…

? Возможный прототип Великого Гэтсби: продавал спиртное как лекарство, построил бизнес-империю и убил жену

Роман Фрэнсиса Фицджеральда «Великий Гэтсби» остается одним из популярнейших произведений всей англоязычной литературы и ежегодно продаётся тысячными тиражами по всему миру. Сюжет «Гэтсби» стал основной для адаптаций в виде фильмов, мюзиклов и танцевальных постановок.

Роман стал больше чем просто литературный памятник эпохе «сухого закона» в США. Критики видят в нём образец социальной критики, где автор на фоне личной драмы главного героя затронул темы «американской мечты», социального неравенства, технического прогресса, преодоления половых и расовых предрассудков.

Слово «великий» применительно к Джею Гэтсби в названии книги носит явно иронический характер. Незаурядный человек потратил свою жизнь в погоне за безответной любовью. Неразделённая страсть в итоге стала причиной его трагической смерти.

Одним из прототипов литературного Гэтсби мог быть современник Фицджеральда Джордж Римус. Тот также вышел из бедной иммигрантской семьи, сколотив миллионы на торговле спиртным в условиях «сухого закона». Вот только Римуса неудачная любовь сделала не жертвой, а убийцей, что парадоксальным образом помогло ему закончить жизнь добропорядочным гражданином. Читати повністю…

Якщо ви вже все прочитали, а вихідні досі тривають, зазирніть до наших попередніх добірок — вони зібрані тут.