В Україні ФОПам третьої групи єдиного податку хочуть обмежити можливість співпрацювати з юрособами. Це частина загальної реформи оподаткування доходів, що унеможливить схему оформлення співробітника як ФОП, а не як штатного працівника.
Про такі плани податкового комітету повідомив його голова Данило Гетманцев в інтерв’ю OBOZREVATEL.
Що передбачає реформа оподаткування доходів
Оформлення співробітників через ФОП дозволяє заощадити на податках. Як ФОП, людина сплачує 5% із зарплати. Водночас за штатного працівника треба платити 22% ЄСВ + 18% ПДФО + 1,5% військовий збір.
Реформа спрямована якраз проти таких «зарплатних» ФОПів. Як пояснює Гетманцев, влада змусить платити податки всіх, але знизить ставку. Ідеться про такі нововведення:
- Три обов’язкові платежі (ЄСВ, ПДФО та військовий збір) об’єднають в єдину ставку ПДФО — 30%. Її щороку знижуватимуть на 1% — до 25%.
- Українці зможуть платити 5% податку за 20 видами діяльності без оформлення ФОП.
- Середній бізнес з оборотом до 200 млн грн отримає опцію платити податок на виведений капітал за польською моделлю.
Поки лише ідея
Зараз реформа існує лише як ідея. Відповідний законопроєкт не зареєстровано у Верховній Раді, тобто конкретних термінів немає. Гетманцев зазначає, що оподаткування доходів — це мета на 2022 рік.
«Єдине, що залишилося зробити — ухвалити реформу детінізації зарплат. Ми зробили все на рівні законодавства для детінізації, зараз м’яч на боці органів виконавчої влади», — підсумував посадовець.