Програмісти «Епіцентру» повідомили про значні затримки зарплат

1
Читати на RU

Як стало відомо редакції AIN.UA від ряду джерел, торговельна мережа «Епіцентр» затримує зарплати своїм програмістам.


Один з співробітників «Епіцентру» розповів AIN.UA, що прямо зараз компанія повернулась до діалогу та пообіцяла найближчим часом виплатити всі заборгованості. Можливо, саме через розголос ситуації, оскільки коментарі у Facebook та інших майданчиках почали з’являтись 19-20 січня.


Про затримки зокрема повідомив AQA EpicentrM Денис Галюк. За його словами, керівництво роздрібної мережі «Епіцентр К» та маркетплейсу «Епіцентр М» заборгували йому та його колегам гроші за півтора місяці роботи.

Компанія «ЕпіцентрК» та «ЕпіцентрМ» не виплатили мені заробітну плану за півтора місяці у розмірі 150 000 грн. А також моїмколегам. Припускаю, що це більше 1 500 000 грн. Я відповідально та чесно пропрацював на ваш відділ маркетплейсу більше року без відпускних і щиро вкладав сили, а натомість отримав ось таку розплату. Я вважаю це не чесно по відношенню до мене.

Аналогічну ситуацію описують колишні співробітники «Епіцентру М» у відгуках на DOU. За їхніми даними, у листопаді 2021 року розробників маркетплейсу, які до цього тривалий час працювали окремо, вирішили частково об’єднати із командою розробки центрального департаменту – «Епіцентр К». Деякі співробітники після цього вирішили піти з компанії. В результаті «Епіцентр» не виплатив їм зарплатню за останні місяці роботи, а також відпускні.

Саме таку історію описує QA «Епіцентр М» Олег Петровський, а також про це йдеться у коментарі QA Андрія Радченко.

Розробник програмного забезпечення Владислав Поздняков також звільнився в грудні. Він повідомив, що йому виплатили частину зарплатні за листопад і обіцяли дати розрахунок за решту листопада і за відпрацьований час у грудні, але цього не сталося.

«Дати виплат кілька разів переносили, після чого представники компанії «Епіцентр К» стали повністю ігнорувати всі запитання, що стосуються цього інциденту. Пізніше нас попросили написати пояснювальні з приводу припинення співпраці», – пише він.

За словами Позднякова, в аналогічній ситуації опинились багато його колег по «Епіцентр М», зокрема й ті, що залишилися у компанії. Між тим, до листопада розробники та тестувальники довгий час пропрацювали у підрозділі маркетплейсу і нічого подібного не траплялося.

 • Редактор AIN.UA звернулась із проханням прокоментувати ситуацію у пресофіс «Епіцентр К», але там не змогли оперативно відреагувати на запит.
 • Керівник маркетплейсу Артем Шевченко наразі перебуває за кордоном. Він не прокоментував інформацію щодо затримок.

Нагадаємо, не так давно «Епіцентр» анонсував відкриття великого офісного приміщення для IT-підрозділу на Хмельниччині, в нього інвестовано більше 350 млн грн. Окрім того, компанія залучила $120 млн на будівництво двох елеваторів.

UPD 22.01: В «Эпіцентр М» заявили, що програмісти співпрацювали з компанією як ФОП і не виконали всіх робіт згідно договорів. Тому компанія оплатила тільки виконані ними по факту роботи.

«Особи, про яких йдеться у вашому запиті, є суб’єктами підприємницької діяльності, які надавали послуги ТОВ «Епіцентр М» (маркетплейс) із розробки програмних продуктів на підставі договорів. Всі роботи, виконані ними, були оплачені ТОВ «Епіцентр М». Втім, зазначені особи в односторонньому порядку вирішили припинити співпрацю з ТОВ «Епіцентром М» і не виконали в повному обсязі робіт передбачених договірними стосунками».

Залишити коментар

Коментарі | 1

 • Дякую за офіційну відповідь. Неочікувана звісно. Адже з часу спроб “обʼєднання команд” і по 19 січня не було ніяких розмов що “не виконали забовʼязання” я чи колеги. Жодних. Звісно доки ми не залишили свої коментарі та не зʼявились статті. Якщо б ми цього не зробили я припускаю що ніхто б і не дізнався про цей випадок.

  Не розумію тепер для чого потрібно було працівникам обіцяти виплати зарплати та відпускних “півтора місяці” якщо, як тепер виявляється, “ми не виконали свої роботи за договором”. Є ж чати (особливо той телеграм чат ЭпицентрК_ФОП), скріншоти розмов звідти (особливо видалених потім повідомлень, щоб приховати попередні рішення), близько 20-30 людей які потрапили в цю історію і можуть поділитись як насправді проходив цей процес у всіх деталях. (частина з яких вже описана на https://jobs.dou.ua/companies/epicentrk/reviews/ ).

  Стосовно мене: з вашими представниками все ж було проговорено та узгоджено. Жодних конфліктних моментів та повне порозуміння. Я допрацював листопад. Домовились про відпустку. Запевнили що виплата буде. Оговорено приблизні дати. Спокійно сприйняли що я вирішив не співпрацювати із ЕпіцентромК і я пояснив чому (навіть ту доповідну написав із деталями прийнятого рішення). А тепер виявляється, за вашими словами, що я не виконав якихось робіт. Жодного слова ж не було про це, в жодній розмові, протягом півтора місяця очікування. Можна було відразу сказати що зп не отримаєш та відпускні. Для чого було обіцяти? Я ж розраховував на вас. Та й колеги також. Тепер дехто потрапив в неприємне фінансове положення опираючись на компанію, включаючи мене. Я б міг відразу звільнитись а не працювати “задарма” певний час перед відпусткою.

  Юридично, звісно, я мало що доведу. Але чисто як “по-людськи”, по-совісті, як себе почувають всередині, на Душі, люди які зі мною спілкувались та обіцяли мені та колегам одне а тепер стверджують інше? Навіть не думав що ситуація може розгорнутись в таку сторону, і не припускав що в житті колись потраплю в епіцентр подібних подій. Ну що ж. Все буває вперше. Буду обачнішим із довірою “на словах”. Правда не знаю як відрізнити де буде обман а де ні. Настільки все виглядало правдивим та істиною. Що жодних сумнівів не викликало що я отримаю обіцяне.

  Головне в цій історії що я знаю що правда, саме людська, чесна, на моєму боці. Тому що я вірно відпрацював свій час в компанії і без тягара на Душі продовжу карʼєру.

  Бажаю всім учасникам цих подій добра, душевного спокою, чесності перед собою, перед іншим, перед совістю, перед Богом (для тих хто має Віру), зробити висновки, десь подослішати, десь змінитись. Саме як “Людина” стати кращими. Кошти то другорядне. У всіх історіях важливі наші прийняті рішення і усвідомити що всі вони мають наслідки від яких не втекти.
  Я впевнений що в цій пригоді дуже-дуже багато прихованого, про що я навіть не знаю. А я так. Можливо навіть потрапив “під руку”, як то кажуть. Зважаючи на статки Епіцентру тут справа не в грошах, щось мені підказує. Але то вже не мої справи. Правда рано чи пізно завжди виходить назовні. Так працює світ. Колись зрозумію.

  Вдачі друзі всім нам та відчуття Любові, Миру, Спокою та Легкості на Душі від наших вчинків.

Пошук