В нашій традиційній добірці: дизайн мобільних банківських додатків, РРО на практиці, зміни на ринку кави, перенесення столиці Індонезії та інші матеріали, які ми рекомендуємо для прочитання.

? Дизайн мобільних банківських додатків: тренди, складнощі та прогнози на майбутнє

Банківські додатки вже давно стали частиною буденності багатьох користувачів. Взявши смартфон середньостатистичного українця, скоріше за все, побачимо там пару банків, «Нову Пошту», OLX та Rozetka. Але якщо без olx можна прожити, то без банкінгу це стає дедалі складніше. Артдиректорка в Atly Діляра Асанова та Product Designer в «ПУМБ» Олександр Супрун розповідають про особливості та складнощі роботи з банками, сучасні тренди в дизайні мобільних додатків та банкінг майбутнього. Читати повністю…

? Як з громадського транспорту метро перетворилося на платформу для комунікації

Ми звикли сприймати метро як транспортний засіб, який рекламодавці часто використовують для розміщення реклами. Переважно це постери чи відео всередині вагонів та на станціях метро.

Утім, підземка має значно ширші можливості для реклами та потенціал для комунікації. Деякі бренди, які ми зібрали в матеріалі, знають про це. Вони розміщують у метро інсталяції, соціальні чи освітні проєкти та навіть магазини.

Перевага реклами в метро очевидна — якщо ми побачимо рекламу в інтернеті чи на телебаченні, то зможемо її перемкнути чи проскролити. У житті все інакше — якщо реклама перед очима, то уникнути її можливо, тільки відвівши погляд, але вона все ще залишається у твоєму полі зору. Щоб проілюструвати ефективність рекламних кампаній у метро, ми зібрали світові кейси використання реклами в підземці. Читати повністю…

? «Ледве розібралися». Українські підприємці — про роботу з РРО після 1 січня

З нового року набув чинності закон про те, що фізособи-підприємці другої-четвертої групи «спрощенки» повинні використовувати реєстратори розрахункових операцій — фізичні касові апарати або ж спеціальні програми, які передають звіти про розрахунки в податкову.

Це мало трапитися ще у квітні минулого року, але тоді обов’язкові РРО відтермінували до січня через карантин. До сьогодні ФОПи зареєстрували понад 240 000 касових апаратів. У перші тижні нового року програми давали збої через навантаження, тож деякі підприємці, побоюючись штрафів, вимушено відмовлялися від оплати картою і тимчасово переходили на кеш.

З якими труднощами зіткнувся бізнес при встановленні апаратів, як працювали РРО в перші дні нововведення і як проходить робота зараз — розповіли AIN.Business офлайн та онлайн-підприємці, а також представник платіжної платформи, що розробила безкоштовний ПРРО для своїх клієнтів. Читати повністю…

? Як Катерина Горностай створила фільм «Стоп-Земля» у лабораторії і що вона зрозуміла про зумерів

Фільм «Стоп-Земля» виходить в український прокат 20 січня. Це історія про київських школярів, які закінчують навчання та готуються перейти в доросле життя. Стрічку відзначили на Берлінському кінофестивалі в межах юнацького журі конкурсної програми Generation 14plus і гран-прі Одеського кінофестивалю, а на премії українських кінокритиків «Кіноколо» вона зібрала всі головні нагороди, включно з найкращим українським фільмом року.

Редактор The Village Україна Ярослав Друзюк поспілкувався з режисеркою фільму Катериною Горностай і розпитав її про підхід до роботи з акторами, творення нової реальності в кіно та проблеми зумерів. Читати повністю…

?️ Жизнь после Кларксона: история падения и воскрешения Top Gear

Уже пять лет прошло с того момента, когда Джереми Кларксона со скандалом уволили из BBC и из передачи Top Gear соответственно. Конечно, реальность была не настолько драматичной – контракт Джереми с BBC закончился через месяц или два после того, как скандальная история о драке с продюсером вылезла наружу, но для фанатов Top Gear произошедшее выглядело как предательство со стороны BBC. Благо другие двое ведущих – Ричард Хаммонд и Джеймс Мэй вместе с продюсером передачи Энди Уилманом не растерялись, уволились с BBC и сразу же получили предложение от Amazon. Так на свет и появился The Grand Tour – новое шоу от, без преувеличения, великой тройки ведущих, в котором они занимаются своими любимыми делами – ездят на быстрых автомобилях, дурачатся на быстрых и не очень автомобилях, и постоянно подкалывают друг друга. Чаще всего сидя в автомобилях, да. И о The Grand Tour можно разговаривать долго, но сейчас я бы хотел обратить внимание на другую сторону данной ситуации.

Потому что, несмотря на то, насколько мало информации об этом сейчас в российском интернете, Top Gear все еще живее всех живых. Более того, некоторые зрители могут даже сказать, что передача последние года два переживает свой новый ренессанс, выпуская эпизоды, которые в любое другое время бы обсуждали все фанаты программы. Так что же именно происходило с Top Gear на протяжении этих пяти лет, как некогда главная передача на BBC сначала стала международным позорищем, и как, с огромным трудом, она сейчас пытается вернуться на вершину? Давайте и попробуем в этом разобраться. Читать полностью…

Кава буде дорожчати всюди. Українські обсмажувальники про ринок

Наприкінці минулого року вартість комерційної кави сягнула свого 10-річного максимуму. Зараз кавовий ф’ючерс KT: NMX коштує близько $2,4, хоча на початку 2020 ціна могла не доходити й до $1. Прямого зв’язку між вартістю кави на ринку та вартістю однієї чашки капучино в кав’ярні у Києві — нема. Але таке сильно подорожчання вплине й на український ринок.

AIN.Business розібрався в причинах такої ціни та поспілкувався із кавовими експертами на тему того, як це вплине на локальний ринок. Читати повністю…

? Ми з тобою однієї крові: як людям пересаджують органи тварин

Американець Девід Беннетт страждав від невиліковного кардіологічного захворювання. Ситуація була настільки критична, що чоловік не міг претендувати на трансплантацію людського органу чи встановлення штучного серця. Тож Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) видало дозвіл на «співчутливе використання» свинячого серця напередодні нового, 2022 року. Це формулювання застосовують тоді, коли експериментальне лікування — єдиний доступний варіант для пацієнта, який зіткнувся з небезпечною для життя недугою. На початку січня хірурги Медичної школи Мерілендського університету успішно провели операцію.

Історія вселяє надію, що одного разу органи тварин можна буде регулярно використовувати для пересадки людині. Це скоротить черги, в яких щороку помирають тисячі важкохворих пацієнтів, адже людських донорських органів просто не вистачає всім, хто потребує трансплантації. Читати повністю…

?? Наводнения и перенаселение: почему столицу Индонезии перенесут на другой остров

17 января власти Индонезии объявили, что к 2024 году перенесут столицу страны из Джакарты на юго-восток острова Калимантан. Новую столицу назвали Нусантара, что в переводе с индонезийского означает «архипелаг», а на все необходимые изменения из бюджета планируют потратить 32,5 миллиарда долларов. Читать полностью…

✡️ Хто видав сховище сімʼї Анни Франк гестапо? У дослідників багато підозрюваних і нещодавно зʼявився новий кандидат — шортліст можливих донощиків

Щоденник Анни Франк — одне з найвідоміших письмових свідчень Голокосту. Німецька дівчинка Анна понад два роки вела щоденник в Амстердамі, де її сімʼя переховувалась від переслідування нацистів. Майже весь цей час вона прожила в таємному сховищі на набережній Прінсенграхт, 263. Четвертого серпня 1944 року в будинку зʼявилося гестапо, заарештувавши вісьмох євреїв, які там ховалися. Усіх їх відправили до Аушвіца та інших концтаборів. Голокост пережив лише батько Анни Отто Франк, який і опублікував відредаговану версію щоденника у 1947 році. Тоді ж почалися пошуки донощика, який видав гестапо сховище євреїв на Прінсенграхт, 263. За десятки років у слідства зʼявилося багато підозрюваних, але довести їхню провину досі не змогли. У 2022 році група дослідників вийшла на нового підозрюваного — нідерландського єврея Арнольда ван ден Берга, який міг рятувати себе та свою сімʼю, видаючи інших євреїв. «Бабель» розповідає історію переслідувань сімʼї Франк і згадує основних підозрюваних у доносі, який її згубив. Читати повністю…

? Розшукується володар дерев’яного трону: навіщо британському острову Піл свій король

Влада британського портового міста Барроу-ін-Фернесс відкрила незвичайну вакансію — короля або королеви острова Піл. Bird in Flight розповідає, звідки взялася традиція обирати локального правителя і в чому полягають переваги та складнощі роботи на ізольованому острові в Ірландському морі, де мешкає лише близько десятка людей. Читати повністю…

Якщо ви вже все прочитали, а вихідні досі тривають, зазирніть до наших попередніх добірок — вони зібрані тут.