В Україні ще минулого року прийняли законодавство, що впроваджує для IT-компаній спеціальний режим роботи під назвою «Дія City». На початку лютого має стартувати прийом заявок від компаній на участь в цьому режимі. І вже є порядок реєстрації таких бізнесів, затверджений Постановою Кабміну. AIN.UA розповідає основні правила того, як це працюватиме, на основі документу Кабміна.
- Щоб отримати статус резидента «Дія City», компанія звертається до Мінцифри із відповідною заявою за формою згідно із додатком до цього ж Положення (її можна скачати тут). Цю заяву можна буде подати:
- через сайт city.diia.gov.ua (прийом заяв тут ще не відкритий, але має відкритись наприкінці на початку лютого 2022 року);
- або ж на пошту Мінцифри, зазначену для комунікації з питань «Дія City» (поки що вона теж не вказана).
- Заява на вступ до «Дія City» — це документ на кілька сторінок, де компанія-заявник вказує свою назву та назву юрособи, контактні дані, розмір доходу, вид своєї діяльності тощо. Вона має містити усі відомості, що визначені ст. 6 Закону про стимулювання розвитку цифрової економіки:
- повне найменування заявника, ідентифікаційний код з Єдиного держреєстру підприємств, адресу електронної пошти та телефон.
- прізвище, ім’я та по батькові, дату та місце народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію та номер паспорта посадових осіб заявника, а саме керівника, членів виконавчого органу, членів інших органів, та головного бухгалтера;
- перелік видів діяльності, які заявник планує здійснювати як резидент (за частиною 4 ст. 5 цього ж Закону);
- запевнення заявника щодо відсутності обставин, які б перешкоджали його участі у режимі (це іноземна компанія, неприбутковий бізнес, бізнес, що не розкрив своїх бенефіціарів тощо).
- дані про розмір доходу заявника за календарний рік, що передує року, в якому компанія подає заяву на вступ і т.п.
- Якщо заяву подаватиме від імені компанії представник за довіреністю, до неї потрібно також додати довіреність або ж її нотаріально засвідченою копію.
- Компанія-заявник може за бажанням додати до заяви ще одну — про обрання оподаткування як платника податку на прибуток підприємств на особливих умовах (про що йдеться, ми детальніше вже писали раніше).
- Усі документи мають бути викладені українською мовою. Заява, та усі документи, що до неї додають, має бути підтверджена електронним підписом.
- Мінцифри розглядає заяву та додані до неї документи протягом 10 робочих днів з того дня, як їх отримала, перевіряє інформацію на достовірність, та вирішує: лишати заяву без розгляду, відмовити у статусі чи надати компанії-заявникові статус резидента «Дія City».
- Якщо протягом цих 10 днів Мінцифри не повідомило компанії про повернення заяви без розгляду чи відмову, автоматично вважається, що компанія набула цей статус.
- Мінцифри також вносить дані про заявника до реєстру «Дія City»: одночасно із прийняттям рішення про те, що компанія тепер є учасником цього режиму.
- Рішення Мінцифри про те, що компанія-заявник стала резидентом «Дія City», або про те, що компанії відмовили у цьому статусі, публікують на сайті відомства на наступний день після того, як воно прийняло це рішення.