В нашій традиційній добірці: як діяти в умовах блекауту, інтерв’ю з засновником ELEKS, як працюють метеостанції та інші матеріали, які ми рекомендуємо до прочитання.

? Блекаут, відключення мобільного зв’язку та інтернету: чи можливо це та як діяти

Напередодні в трьох країнах Центральної Азії – Казахстані, Киргизстані та Узбекистані – відбулися відключення електроенергії, через що припинили роботу важливі для функціонування міст інфраструктурні об’єкти.

За попередньою інформацією, блекаут стався через технічні проблеми.

Україна теж може опинитися в такій ситуації.

ЕП поспілкувалася з кількома експертами у сферах енергетики, телекомунікацій та військової справи, щоб зрозуміти, чи варто українцям боятися блекауту і відключення мобільного зв’язку та інтернету, і як до цього підготуватися. Читати повністю…

?‍? 82-річний Олексій Скрипник щодня програмує на С++ і ходить 6 км. Інтерв’ю зі співзасновником ELEKS

Співзасновник компанії ELEKS Олексій Іванович Скрипник має 40-річний досвід у програмуванні. Нині він у свої 82 роки щоденно по кілька годин кодить на С++, а перед тим уранці пішки проходить шість кілометрів. Олексій Іванович розповів нам про програмування на великих машинах у 1970-х і розробку моделі електромережі для атомних субмарин.

Крім того, найстарший із родини Скрипників поділився спогадами, як засновували сімейну ІТ-компанію, порівняв ринок технологій в УРСР і сучасний, а також дав поради новому поколінню програмістів. Читати повністю…

? Ціни ростуть, фіскалізація триває. Чи подорожчає меню в ресторанах?

Останніми днями бізнес, зокрема й ресторанний, спіткало чимало проблем. Рекордно ростуть ціни на продукти, наприклад на цукор і каву, дорожчають енергоносії. А ще з нового року переважна більшість ФОПів має використовувати касові апарати.

AIN.Business запитав у рестораторів, як вони виживають і наскільки тотальне подорожчання округлить ціни в меню. Читати повністю…

?️ Ми з чоловіком пішли з корпорацій, щоби реставрувати будинки

Пара Тетяна та Костянтин Ус одного дня кинули роботу в офісі, де працювали багато років, і вирішили відреставрувати старий будинок, щоби переїхати за місто. Згодом так захопилися цим заняттям, що вирішили перетворити хобі в рід зайнятості.

За останні кілька років відреставрували три будинки та кілька квартир. Ми запитали пару, чому вони вирішили реставрувати будинки, скільки це коштує та як влаштований процес. Читати повністю…

?️ Booking: історія створення та маркетингові прийоми

Уявіть, що зараз ви плануєте подорож на декілька днів до іншої країни. Спочатку вам потрібно обрати місто, потім купити квитки на літак, далі — забронювати готель для проживання, а також скласти маршрут. Кожен із перелічених етапів потребує часу та енергії, проте існують сервіси, які допомагають зробити це все швидко та зручно.

Одним із таких є сайт для бронювання помешкань Booking.com. Крім своєї основної функції, він також є путівником по локаціях обраного міста.

Ми дізналися історію створення сайту, який на сьогодні є лідером у своїй ніші, та розповідаємо про маркетингові прийоми, способи комунікації у соціальних мережах і пояснюємо, до чого тут об’єднання двох компаній. Читати повністю…

? Іграшкова планета: історія найвідомішого випадкового фото Землі

У 2022-му знаменитій фотографії The Blue Marble виповнюється п’ятдесят років. Незважаючи на те що за цей час супутники зробили десятки знімків планети, кадр назавжди увійшов в історію як перше фото Землі, повністю освітленої Сонцем. Bird in Flight розповідає, як зображення, що не мало існувати, вплинуло на сприйняття людства у Всесвіті й чому встановити автора світлини так і не вдалося. Читати повністю…

❄️ Як передбачити погоду в Карпатах? Метеостанція «Пожижевська»

На висоті близько 1450 метрів, на горі Пожижевська, що у північно-західній частині Чорногірського хребта, розкинулась одна з найвітряніших і найвологіших полонин Карпат. Саме тут, де можна спостерігати різку зміну погодних умов та розгледіти у бінокль висоту снігового покриву на сусідніх горах, розташована найвища метеорологічна та сніголавинна станція України. У цих непростих умовах працівники станції щодня пильнують погоду, щоб попередити туристів та мешканців Карпат про можливу небезпеку. Читати повністю…

? Як змінювалась музика магічного всесвіту «Гаррі Поттера»

«Гаррі Поттер» — один із найвідоміших літературних та кіновсесвітів. Саме фільми Поттеріани асоціюються з зимою, казкою та магією. Величезну роль в настрої зимового чарівництва зіграла музика з фільмів.

СЛУХ розповідає, хто стоїть за створенням чарівної музики до всесвіту про «хлопчика, що вижив» і як вона змінювалася від чарівного початку до темного фіналу. Читати повністю…

Якщо ви вже все прочитали, а вихідні досі тривають, зазирніть до наших попередніх добірок — вони зібрані тут.