SendPulse — українська продуктова IT-компанія, яка надає омніканальну платформу для автоматизації маркетингу та продажів. За допомогою SendPulse користувачі можуть надсилати email-, SMS- та Viber-розсилки, push-сповіщення, створювати лендінги та чат-боти в месенджерах, а також керувати продажами за допомогою безоплатної CRM-системи.

Влітку 2022 продуктову лінійку сервісів SendPulse доповнила платформа для створення онлайн-курсів. Co-owner SendPulse Костянтин Макаров та product manager Юрій Кісліцин розповіли AIN.Business про досвід запуску навчальної платформи у воєнний час, особливості функціональності та безоплатний доступ.

Як виникла ідея створення навчальної платформи

«Ідея запуску освітньої платформи виникла у зв’язку з пандемією COVID-19. Значна частина професій перейшла в онлайн, тому різко зріс попит на освітні послуги: курси, вебінари, лекції, подкасти тощо. Також у режим дистанційного навчання перейшли школи, інститути, університети, позашкільні навчальні заклади, підготовчі курси для вступників, центри підвищення кваліфікації. Усі вони потребують сучасних IT-рішень для організації комфортного освітнього процесу», — розповідає Костянтин Макаров.

«Навесні 2021 року ми дізнались, що велика кількість наших клієнтів працює в ніші онлайн-освіти та використовує SendPulse паралельно із платформами на кшталт GetCourse. Крім можливості створити курс, користувачам потрібні додаткові інструменти: лендінг, email-розсилки, чат-боти, CRM-система. Тому на перший план виходить проблема інтеграції кількох сервісів між собою.Щоб користувач міг закрити всі етапи створення курсу в одному продукті, ми вирішили створити власну навчальну платформу і в травні 2021 розпочали розробку», — доповнює Юрій Кісліцин.

Як війна вплинула на запуск платформи

Розроблення платформи тривало майже рік. Через війну та масовані обстріли Чернігова, де розташований головний офіс компанії й була зосереджена більша частина команди — реліз платформи довелося відкласти.

«Коли почалась облога Чернігова, продуктивність команди впала до нуля. Людям було важливо знайти хоча б порівняно безпечне місце для себе та близьких, щоб вижити, тому ми організували укриття в офісному підвалі. Колеги приходили з дітьми та хатніми улюбленцями, разом готували їжу, працювали в перервах між обстрілами, підтримували одне одного морально. У результаті ми пройшли найскладніший період невизначеності та страху з мінімальними втратами: реліз затримався на 2 з половиною місяці, зате всі колеги живі, цілі та здорові», — згадує Юрій Кісліцин.

Про безоплатний доступ для волонтерів та закладів освіти

«Ми дуже хочемо підтримати українські державні навчальні заклади, волонтерський рух та благодійні фонди. Для них функціональність платформи буде безоплатною на період воєнних дій. У майбутньому, думаю, ми продовжимо термін безоплатного користування. До речі, технічним партнером програми став Amazon», — каже Костянтин Макаров.

«Рішення відкрити безоплатний доступ до платформи волонтерам, благодійним фондам, школам та вишам дало нереальний буст мотивації всій команді. Ми розуміли, що працюємо не просто над навчальною платформою, а допомагаємо здобувати освіту українцям у складний час», — доповнює Юрій Кісліцин.

Щоб отримати безоплатний доступ, буде достатньо подати заявку на сайті.

Після цього власник акаунта зможе користуватись усіма можливостями платформи: навчати волонтерів, створювати благодійні бази знань для тимчасово переміщених осіб чи біженців, проводити відкриті лекції чи організовувати навчання учнів та студентів вищих навчальних закладів.

Якщо ви не є представником вищеперелічених категорій, то можете створити до трьох курсів та запросити до 200 студентів безкоштовно. Щоб запросити більше студентів, підключити платіжні системи та монетизувати курси — вам потрібно перейти на платний тариф.

Тарифи на платформу курсів

Які навички потрібні, щоб запустити власний курс на платформі

Зручний блоковий конструктор, принцип «no code» та автоматизація маркетингу — це ключові особливості всіх сервісів SendPulse. Це означає, що навички програмування чи поглиблені знання маркетингу для створення онлайн-курсу на платформі не потрібні.

«Ми беремо на себе всі технічні нюанси, щоб лектори зосередилися на роботі зі студентами. Вам не знадобляться сторонні спеціалісти — створити професійний онлайн-курс зможе будь-який експерт у своїй ніші. Користувачі будуть працювати з простим інтуїтивно зрозумілим блоковим конструктором із вбудованими підказками. Окрім цього, ми розробляємо базу знань, де спеціалісти SendPulse детально опишуть процес побудови навчального процесу від ідеї до видання сертифікатів та використання всіх елементів екосистеми SendPulse», — пояснює Костянтин Макаров.

Про функціональність платформи

Одразу після реєстрації користувача зустрічає user-friendly інтерфейс, де одразу можна приступити до створення курсу, додавання уроків та наповнення їх відеолекціями, подкастами, PDF-файлами тощо.

Вигляд кабінету викладача

Створення чат-ботів, лендінгів, email-шаблонів чи форм підписки у SendPulse відбувається в зручному drag&drop конструкторі. Тобто, потрібно обрати потрібний елемент із панелі ліворуч, перетягнути його в робочу зону та відредагувати налаштування на панелі праворуч.

Принцип «no code» було застосовано і для нового сервісу — просто перетягніть елемент «Текст», «Галерея», «Аудіо» або «Файл» у робочу зону та налаштуйте параметри.

Створення уроку в блочному конструкторі

Функціональність платформи дає змогу відстежувати прогрес студентів та створювати тести для перевірки знань. Питання можна дублювати, змінювати їх порядок, вибирати декілька відповідей, додавати зображення, відео, аудіо чи файли.

Створення тесту в конструкторі

Щоб нагородити студентів за успішне проходження курсу, викладач може створити сертифікат, завантаживши готове зображення або вибравши колір фону в конструкторі для створення сертифіката з нуля. Готові сертифікати можна редагувати та призначати на обраний курс.

Конструктор сертифікатів

Перейшовши у вкладку «Налаштування» в кабінеті викладача, користувач має можливість задати параметри курсу: додати опис, налаштувати порядок проходження уроків, вказати вартість, задати умови успішного завершення курсу, підключити сертифікат та додати свою email-адресу для відправки листів студентам.

Налаштування курсу

У вкладці «Журнал» можна додати викладачів, запросити студентів на курс, а також автоматично створити обліковий запис студентів. У цьому випадку учасники курсу отримають email з логіном та паролем від готового акаунту.

Надсилання запрошення студентам зі створенням акаунту

Студенти можуть отримати запрошення від викладача або зареєструватися на курс самостійно — лендінг курсу із формою реєстрації генерується автоматично. Експерт може використовувати безкоштовний домен від SendPulse або додати власний домен на платному тарифі.

Форма реєстрації на курс на безоплатному лендінгу

«Щоб залучити якомога більше студентів, відразу після реєстрації лектор отримає доступ до масштабної екосистеми SendPulse. Наприклад, він зможе створити лендінг курсу з формами реєстрації та оплати, підключити push-сповіщення, email-розсилки та чат-бота, у кілька кліків налаштувати збір контактів у CRM. Експерт зможе самостійно підключити платну рекламу, щоб залучити максимум цільового трафіку на лендінг. Ми не обмежуємо джерела й готуємо функціонал для підключення таргетованої реклами в Instagram та Facebook, пошукової реклами від Google та відеореклами на YouTube», — ділиться планами Костянтин Макаров.

Яка відмінність платформи від конкурентів

«Наша ключова відмінність — це потужні інструменти для автоматизації маркетингу онлайн-шкіл. Нашим клієнтам не потрібно буде налаштовувати кілька різних сервісів та поєднувати їх у єдину систему, як це відбувається зараз всередині ключових освітніх платформ. Платформа SendPulse стане єдиним сервісом, котрий поєднує в собі всю необхідну функціональність. Ми — експерти в email-розсилках, тригерних сповіщеннях, чат-ботах, а також у побудові автоматизованих воронок продажів. З допомогою платформи для створення онлайн-курсів SendPulse експерти зможуть не лише залучати нових студентів, але й будувати якісну комунікацію з уже наявними, мотивуючи їх пройти інші курси, підвищуючи тим самим LTV», — каже Костянтин.

Платформа універсальна й буде корисною фахівцям із різних сфер діяльності:

  • експертам;
  • HR-менеджерам;
  • продюсерам онлайн-шкіл;
  • психологам, блогерам, тренерам та всім, хто хоче монетизувати свій досвід.

У межах безкоштовного тарифу можна створити до 3 курсів та запросити до 200 студентів. Використовуючи платний тариф, ви можете створити необмежену кількість курсів та підключити до них платіжні системи в кілька кліків, щоб спростити процес оплати. Зареєструватися та створити власний онлайн-курс можна через лендінг платформи.