В «OLX Нерухомість» проаналізували, як змінювалася динаміка на ринку комерційної оренди з початком повномасштабної війни. Зокрема, дані допомагають визначити, що найвигідніше орендувати бізнесу в умовах нової реальності. Результатами дослідження представники «OLX Нерухомість» поділилися з AIN.Business.
Де орендувати
- Як з‘ясували в «OLX Нерухомість», упродовж останніх шести місяців найбільший вибір серед комерційної оренди незмінно пропонує Київщина, Львівщина та Дніпропетровщина. Так, саме ці регіони пропонують бізнесу найбільшу кількість квадратних метрів.
- Найбільше вільних приміщень у Київській області. При цьому, до десятки регіонів із великою кількістю пропозицій для комерційної оренди також увійшли Одещина та Харківщина.
- Серед західних областей найрізноманітніший вибір на Хмельниччині та Івано-Франківщині.
- Якщо говорити про орендарів, то серед них найпопулярнішими регіонами є Львівщина та Одещина. Цікаво, що така ж тенденція спостерігалася й до початку повномасштабної війни. Трійку лідерів серед орендарів закрила Житомирщина.
Що орендувати
- Найбільша кількість пропозицій — серед офісних приміщень та магазинів/салонів.
- Одночасно, кількість оголошень про оренду офісу до війни і зараз в 2 рази перевищує кількість приміщень під магазин/салон.
- Що стосується попиту від самого бізнесу, то найбільша середня кількість відгуків на одне оголошення про оренду автомийки — 8 реакцій. Наступні за популярністю кав’ярні, СТО, шиномонтаж (по 4 відгуки на одне оголошення) та фермерські господарства (3 відгуки на одне оголошення).
За скільки орендувати
- Згідно з даними «OLX Нерухомість», станом на червень, найвигідніше було орендувати офіс, МАФ, магазин/салон або ж торгову точку на ринку. Середньомісячна вартість цих типів нерухомості в червні була в діапазоні 6000-7000 грн.
- Так, у порівнянні з довоєнним періодом, орендувати МАФ у червні коштувало на 39% дешевше, ніж на початку лютого, а середньомісячна плата за приміщення під магазин чи салон знизилася на 26%.
- Найбільше доведеться віддати за оренду ресторану, кафе чи бару — понад 37 000 грн станом на червень.