В ЗСУ частково не працюють Starlink. Чому так сталось

Українські військові повідомили про збої в роботі Starlink в деяких місцях на лінії фронту. На фоні останніх висловлювань Ілона Маска з’явилась підозра, що мільярдер навмисне відключив зв’язок для ЗСУ. Однак, як пише видання Financial Times насправді проблема в обмеженнях геолокації.

Проблеми помітили раніше, коли українські військові звільняли частину окупованих територій. Як пояснив Роман Сініцин, координатор Благодійного фонду Сергія Притули, який відповідає за доставлення на фронт Starlink, SpaceX намагається запобігти нецільовому використанню систем серед військ РФ.

Тому компанія відключила роботу систем на тимчасово окупованих територіях. Коли ЗСУ їх звільняють, зв’язок починає працювати не одразу. Через це військові залишають скарги на роботу Starlink. Ось для прикладу карта таких скарг, яка і стала приводом для розмов про навмисне відключення систем. На карті обведені 5 місць звідки надійшли скарги на відсутність зв’язку Starlink. У всіх цих регіонах ЗСУ вели успішні наступальні дії в останні тижні.

Зображення: Financial Times

Сам Ілон Маск вже прокоментував цю подію на своїй сторінці у Twitter. Він розкритикував текст Financial Times і зазначив, що події на полі бою є секретною інформацією.

Днями Маск підняв тему Starlink для України під час холівара в Twitter. Підприємець написав про необхідність миру для України, причому фактично — на умовах рф (віддати Крим, лишатись нейтральною), та використовуючи російські пропагандистські штампи («помилка Хрущова» про передачу Криму). Українські та інші небайдужі твітеряни пояснили Маску, чому він неправий.

Але в ході дискусії була оприлюднена ще одна деталь: підприємець написав, що його компанія SpaceX витратила $80 млн на старлінки для України та їхню підтримку. Як повідомили AIN.UA у Мінцифри, з початку війни Україна отримала близько 20 000 пристроїв.

Суму в $80 млн в міністерстві підтвердити не можуть, оскільки воно не є стороною таких угод. Цікаво, що за даними квітневої статті The Washington Post, представники SpaceX заявляли, що не отримували від уряду США грошей за Starlink для України. І водночас лише USAID витратила на закупівлю та транспортування терміналів мільйони доларів.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук