Monitor.Estate запускає нову послугу після того, як закрився

Читати на RU

Український стартап Monitor.Estate, який оголосив про закриття у вересні, повертається із новою послугою. Раніше компанія надавала дані про новобудови, а тепер допомагає з пошуком об’єктів інвестування в нерухомості. Журналіс AIN.UA поговорив із засновником Monitor.Estate Володимиром Копотем про те, чим зараз займається компанія.


Команада Monitor.Estate вислуховує технічне завдання і підбирає для клієнтів кілька обʼєктів для інвестування. До них також додають аналітику, цифри і юридичний супровід. Поки послуга не має конкретної ціни, адже компанія тільки тестує цю гіпотезу. Із кожним клієнтом домовляються окремо.

За словами Копотя, клієнтами Monitor.Estate залишаються приватні інвестори, які готові проінвестувати $50 000 – $150 000. Попри поширену думку, що українські інвестори позбавляються українських активів, клієнти компанії показують готовність до збереження і збільшення своїх грошей.

З березня попит на житлову нерухомість дуже сильно впав. За словами засновника, злишилися тільки поодинокі угоди, але це краплі у порівняні з тим, що було до лютого.

«І от за останні місяці стали надходити запити щодо інвестування у дохідну нерухомість: як-то апарт-готелі, складські приміщення, СТО, земельні ділянки. І ми вирішили спробувати запропонувати таку опцію нашим клієнтам. А чому ні, люди хочуть інвестувати в українську нерухомість, а ми хочемо їм допомогти в цьому», – каже Володимир.

Він додає, що робота відбувається за гонорар, адже клієнти поки не готові працювати за відсотки. Також це дозволяє переконати клієнта, що компанії не цікава вартість угоди. Зараз в розробці компанії також є гіпотеза чи потрібно клієнту сервіс повного циклу: від пошуку об’єкту проживання/інвестування, ремонту, реєстрація права власності, здача в оренду і тд. Клієнт платить фіксовану вартість, а всі побутово-юридичні питання компанія бере на себе.

Поки в команді троє людей. Вони розробляють концепти, шукають пропозиції та здійснюють юридичний супровід. Крім того, зараз компанія намагається підписати партнерську угоду з львівською компанією, в якої багато цікавих пропозицій для інвесторів. Інших деталей угоди Копоть не розповів. Він також не бажає називати нову послугу перезапуском Monitor.Estate.

«Перезапуском це важко назвати, адже це поки робота, пов’язана з людським ресурсом. Якщо буде потік клієнтів і наша гіпотеза спрацює, то будемо робити автоматизацію цих процесів», – каже Копоть.

Monitor.Estate закрився з кількох причин. Найголовніша – це закриття відкритих даних. Дохід з онлайн продуктів став не тільки нульовими, але й відємним, бо потрібно було оплачувати сервера, підтримку і таке інше. У компанії був певний запас коштів, щоб пережити закриття на 6 місяців, надаючи юридичний супровід лише офлайн. Але спілкуючись із представниками розпорядників реєстрів, інших команд, які працюють з реєстрами, адептами відкритих даних, Копоть не побачив перспективи відкриття. Тому в стартапі прийняли рішення зафіксувати збитки і припинити роботу онлайн-послуг.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук