Автори Telegram каналу AdvoCats пояснюють, що через фіксований курс валют НБУ минулого року, підприємці почали відкривати банківські рахунки за кордоном. Це як одне з рішень, аби зберегти доступ до заощаджень без конвертації в гривню. Вони також розповідають, як правильно ФОПу відкрити рахунки за кордоном. AIN.Business переповідає.
Згідно з чинним законодавством, фізичним особам дозволено відкривати рахунки у фінансових установах інших країн. Проте кошти з операцій, зокрема, з експорту товарів чи послуг, підлягають зарахуванню на рахунки резидентів у банках України.
Перерахування цих коштів на рахунки мають здійснитися терміном в 180 днів. Проте ці граничні строки не застосовуються на:
- операції з експорту товару або послуг вартістю менше, ніж 400 000 грн за один раз в еквіваленті по курсу НБУ;
- послуги й права інтелектуальної власності та інші немайнові права, що експортуються.
Перевірки ДПС
Щоб уникнути непорозумінь під час перевірок ДПС, потрібно зберегти всю первинну документацію: інвойси, договори, а також виписки із платіжних систем.
Також можуть виникнути проблеми, якщо ФОП зареєстрований як фізособа. В такому разі податкова служба може тлумачити ці кошти, як іноземні доходи фізичної особи. А вони оподатковуються за ставкою 18% + 1,5%, а не 3% ЄП + ПДВ /5% ЄП та ЄСВ, як для ФОП 3 групи.
Варто пам’ятати, що підприємці мають право вільно користуватися коштами за кордоном тільки за умови, якщо всі податки та інші обовʼязкові платежі сплачені в Україні.