З липня 2018 року Міністерство соціальної політики відкрило доступ до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій. Він дає змогу дізнатися, чи активні державні виплати за певною адресою та яку суму було компенсовано за облікові періоди. Крім того, з 2021 року громадяни України отримали можливість оформити субсидію у «Дія». AIN.UA розповідає, як перевірити та оформити субсидію онлайн.
Текст оновлено 4 липня 2022 року.
Як оформити субсидію в «Дія»
Подати заяву на попередню реєстрацію документів для призначення житлової субсидії можна онлайн за допомогою послуги на порталі «Дія» та особисто в ЦНАП, сільській, селищній чи міській раді. Розповідаємо, як скористатися послугою за допомогою «Дія» в докладній інструкції.
Що потрібно знати
Субсидія може надаватися в таких формах:
- внески за обслуговування об’єктів комерційного обліку в багатоквартирних будинках та за надання послуг: з управління багатоквартирним будинком; з постачання та розподілу природного газу, електроенергії, тепла, води, поводження з побутовими відходами;
- внески за обслуговування об’єктів комерційного обліку; абонентське обслуговування у багатоквартирних будинках. Також витрати на управління та комунальні послуги в багатоквартирному будинку з ОСББ чи кооперативом;
- на придбання газу та твердого, рідкого побутового палива.
Житлові субсидії на придбання палива надаються раз на рік. Вони призначаються, якщо домогосподарство не отримує комунальної послуги з постачання теплової енергії для централізованого опалення і не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.
Оформлення заявки
- Зареєструйтесь або авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.
- Виберіть у меню «Послуги» послугу «Заява на субсидію» та натисніть «Оформити заяву».
- Перевірте коректність своїх даних у профілі користувача, оновіть їх за потреби.
- Укажіть, чи одружені ви.
- Зазначте адресу, за якою хочете отримати субсидію.
- Заповніть інформацію про заборгованість з оплати послуг ЖКГ.
- Виберіть, чи бажаєте отримати субсидію на житлові та комунальні послуги. Якщо так, позначте необхідні послуги зі списку доступних та заповніть поля за кожною з них.
- Укажіть, чи бажаєте отримати субсидію на сплату внесків. Якщо так, позначте необхідні внески зі списку доступних та заповніть поля за кожним з них.
- Виберіть, чи потрібна субсидія на купівлю газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
- Вкажіть, чи мешкають за адресою субсидії лише непрацездатні особи.
- Виберіть спосіб отримання субсидії. На картку банку (вкажіть IBAN рахунку) або національним поштовим оператором зв’язку.
- Укажіть наявність розділених особових рахунків у вказаному житлі.
- Заповніть інформацію про характеристики житлового приміщення або будинку.
- Виберіть особливості домогосподарства з переліку доступних за наявності.
- Укажіть, чи мешкають інші особи за вказаною адресою домогосподарства. Якщо так, додайте всіх осіб, які живуть у домогосподарстві, та вкажіть усі дані про таких осіб відповідно до наявних полів форми, що з’являється.
- Виберіть, чи мешкають усі особи за вказаною адресою домогосподарства. Якщо так, додайте всіх членів сім’ї осіб, які мешкають у домогосподарстві, та вкажіть усі дані про таких осіб відповідно до наявних полів форми, що з’являється.
- Заповніть дані про доходи. Заповніть інформацію відповідно до наявних полів форми, що з’являється.
- Заповніть інформацію щодо транспортних засобів.
- Укажіть дані про придбане майно та оплачені послуги.
- Заповніть дані про придбану валюту.
- Укажіть дані щодо наявності у вас, мешканців домогосподарства чи членів їхніх сімей депозитних рахунків із сумою понад 100 000 грн.
- Заповніть дані про отримання або сплату аліментів.
- Заповніть інформацію про наявність нерухомого майна.
- Завантажте копії документів для отримання субсидії.
Пошук та перевірка субсидії
- Перейти до сайту subsidii.ioc.gov.ua. Періодично сайт не працює або дає збої через високі навантаження на сервери.
- Ввести поштові дані: область, населений пункт, вулицю, номер будинку та квартири (вибрати зі списку) і пройти captcha-тест.
- До реєстру включають лише ті житла, щодо яких мешканці виконали всі необхідні процедури: подали заяву на субсидію, декларацію доходів та витрат сім’ї, або договір оренди (найму) та отримали підтвердження від соціальних служб. Це важливо для коректного пошуку — у списку не відображатимуться адреси, щодо яких не зверталися за державною допомогою.
- Результати пошуку виводяться у правій частині вікна. Це таблиця, в якій показано: стан субсидії (активна/неактивна), останні два номери заяви на отримання, місячний та річний розмір допомоги, місце перебування особистої справи, населений пункт.
- В останній колонці виводиться іконка, після натискання на яку з’являється інформація про субсидію за періоди. Вони поділені на опалювальні та неопалювальні. Тут можна побачити, яку суму компенсували з бюджету на оплату комунальних послуг.