Резидентами «Дія City» стали 500 компаній: 90 доєдналися у 2023 році

З початку існування до податкового режиму резидентами «Дія.City» стали вже 500 компаній. Як повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, лише за останній місяць «Дія City» приєдналася глобальна ІТ-консалтингова та інжинірингова платформа Avenga, український стартап Let’s Enhance та платіжний сервіс EasyPay.

  • «Дія City» — це спеціальний правовий режим, який діє для української IT-індустрії з 2022 року. Участь у ньому — добровільна. Українська компанія, яка відповідає переліку вимог, може стати резидентом «Дія City». Натомість вона отримає певні пільгові умови для роботи, нову форму взаємодії з працівниками — гіг-контракти. Також режим вводить в Україні кілька понять англійського права, що стануть в нагоді компаніям, які залучають зовнішні інвестиції — договір опціону, convertible loan і тому подібне. 
  • Спеціальний правовий та податковий режим «Дія City» запустився 8 лютого 2022 року. Станом на 31 березня 2022 (практично рік тому) до нього долучилися 153 міжнародні та українські ІТ-компанії.
  • На час воєнного стану Мінцифри спростило критерії резидентства в правового простору «Дія City»: компанії не позбавлятимуть статусу резидентів «Дія City», навіть якщо вони не відповідатимуть критеріям: кількість співробітників, середня зарплата тощо. Також резидентам не потрібно подавати звіт про відповідність та незалежний аудиторський висновок до 1 січня року, наступного за мирним роком.
  • На момент публікації в реєстрі «Дія City» заявлено 519 резидентів. З них 90 доєдналися до спеціального правового режиму у 2023 році. Всього, на кінець 2022 року резидентами «Дія City» було сплачено понад 4 млрд гривень податків, а загальний штат цих компаній перевищив 35 000 спеціалістів.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук