Машиніст локомотива Костянтин Фулитка з підліткового віку захоплюється обробкою деревини. З початку 2022 року він створює оригінальні дерев’яні прикраси, які продає через соцмережі під брендом Fuller_Wood. При цьому, майстер не покинув роботу машиністом, а поєднує «Укрзалізницю» та столярство.
AIN.Business поспілкувався з Костянтином та дізнався про те, з чого починався бізнес, як вдається поєднувати основну роботу та деревообробку, куди йдуть прибутки від хобі та плани з виходу Fuller_Wood на іноземні ринки.
Як машиніст локомотива перетворив хоббі на бізнес
Костянтин захоплюється обробкою деревини ще з підліткового віку. Тоді він тягнув все, що міг знайти в себе та у друзів, прямо до майстерні, де воно перетворювалось в тонни тирси та перші вироби.
Серйозні дерев’яні вироби чоловік зробив у квітні 2021 року. Він тоді натрапив на фото якоїсь цікавої прикраси в інтернеті та вирішив повторити її. Вже у грудні Костянтин почав продавати свої вироби, а у січні з’явився його власний бренд — Fuller_Wood.
«До того моменту кількість спроб, помилок та створених кулонів вже перевалила за 600 штук. Я працював доти, доки процес не був доведений до хорошого результату», — розповів Костянтин.
Свої вироби чоловік робить зі старих та вживаних дерев’яних меблів. Він викуповує або ж приймає у подарунок речі, яких інші воліли б позбутися. Привозить їх до себе додому, готує до обробки та складає, допоки не прийде час дати їм нову історію у вигляді прикраси.
«Їм не місце на смітнику, бо я можу зробити з них щось нове та унікальне, що приверне увагу людей до проблем мого рідного краю, а саме повальної промислової вирубки карпатського лісу», — наголошує Костянтин.
Майстер залізниці та дерева
Завдяки чіткому та стабільному графіку Костянтин легко суміщає роботу в «Укрзалізниці» та виготовлення прикрас.
«До роботи я ставлюся відповідально та сумлінно виконую свої обов’язки машиніста локомотива, а вже вдома, після важкого робочого дня, маю можливість віддатися на всі 100% справі. Вона дає мені можливість відпочити», — пояснив майстер.
Хоча Костянтин має багато вільного часу для свого хобі, однак, згадує, траплялися й казуси. Наприклад, доводилося дорогою на роботу або під час перерв працювати над прикрасами, аби встигнути зробити термінове замовлення.
Весь отриманий прибуток йде на покращення виробництва
Першими інвестиціями у бізнес стали зароблені на основній роботі 6000-8000 грн на придбання перших станків та фурнітури. Доходи повертались в виробництво, для подальшої модернізації виготовлення та кращого результату з кожним разом.
AIN.Business й далі збирає історії малого та середнього бізнесу в Україні. Якщо вам є що розповісти, – заповніть форму:
І навіть зараз, каже машиніст Костянтин, коли бренд остаточно сформувався, а клієнти задоволені якістю отриманого замовлення, майже всі кошти йдуть на вдосконалення, розвиток, витратні матеріали та інші розхідники.
«Отже, на цьому я не заробив ще нічого суттєвого, що можна б назвати великим доходом. Тому мій головний інвестор — я сам», — розповів засновник бренду.
Витрати на реалізацію продукції окуповуються, каже Костянтин, але увесь чистий прибуток йде також на вдосконалення. Нові шкатулки, наповнення замовлення, візитки, упакування, наклейки, сюрпризи для клієнта. Витратні матеріали, які клієнт отримує як доповнення до прикраси, задля правильної експлуатації прикрас.
Плани на майбутнє — вихід на іноземний ринок
Зараз, вважає підприємець, якість реклами та продукту майже однаково важливі. Свої вироби Костянтин продає переважно через Instagram, а рекламує у TikTok. Більшість клієнтів бренду — жінки, які, як каже Костянтин, «вирізняються креативністю та цікавими цінностями».
Крім окремих замовлень через соціальні мережі іноді вироби замовляють у великих кількостях, наприклад для подальшої реалізації чи на корпоративні подарунки.
«Кожне замовлення це щось індивідуальне та неповторне. Це не я так роблю, це мої клієнти вирішують напрямок мого хобі. Хоча звісно були й оптовики, і шукачі товару під реалізацію, і компанії які хотіли подарунок кожному, і просто цікаві люди які хочуть дарувати своїм близьким щось унікальне та наповнене силою Карпат та теплом українського сонця».
Оскільки перші продажі виявилися вкрай успішними, Костянтин продовжить розвивати свої соціальні мережі, які принесли йому клієнтів. Крім того, найближчим часом прагне вийти на іноземний ринок, зокрема, відкрити магазин на Etsy.
Нагадаємо, раніше AIN.Business розповів історію мережі шкіл англійської мови Green Forest: