SpaceX почала висилати попередження користувачам, які завантажують (а головне — розповсюджують) неліцензовані фільми, серіали та інший контент використовуючи торент-трекери через термінали Starlink.
Як повідомляють в спільноті «Народний Starlink», перші повідомлення почали приходити ще на початку 2023 року, а за продовження піратської діяльності SpaceX може повністю відключити термінал від зв’язку.
За які дії Starlink може вислати попередження?
Користувачі, які завантажують піратський контент з використанням Starlink, рано чи пізно отримають попередження від компанії. Перші подібні повідомлення почали приходити ще у 2021 році, проте тоді сервіс ще не працював на території України.
За спостереженнями користувачів Reddit, антипіратська політика SpaceX поширюється не на весь піратський контент, а лише на спроби завантажити контент, що належить великим компаніям, які витрачають гроші на відстеження завантажень.
Так користувач під ніком substrate-97 для експерименту завантажував різні торент-файли протягом двох місяців, але ніяких повідомлень так і не отримував, доки не спробував отримати контент, що належить «компанії зі списку Fortune 500».
З початком війни в Україні почав працювати Starlink. А Українські користувачі, які переважно звикли вільно споживати піратський контент, почали отримувати листи з попередженнями. Остання подібна скарга стосувалась нелегального завантаження фільму «Форсаж» через торент.
Що загрожує власнику та користувачам термінала?
Starlink підпорядковується загальному законодавству щодо порушення авторських прав, тож, як і звичайні інтернет-провайдери, надсилає автоматичне попередження при завантаженні піратського контенту. За повторні порушення компанія також може накладати санкції, включно з повним блокуванням доступу.
«Так, це може призвести до відключення сервісу і хтось залишиться без зв’язку. Так, це значить, що качати з термінала Starlink торенти та іншу фігню наразі не варто, навіть якщо дуже хочеться. Так, це значить, що оператор мережі Starlink, компанія SpaceX буде вимушена реагувати на такі скарги. І найімовірніше буде налаштовувати відповідні інструменти контролю, а може й обмеження трафіку порушникам», — написав адміністратор спільноти «Народний Starlink» Володимир Степанець.
Як можна продовжити споживати контент?
Такі сповіщення переважно приходять користувачам, які використовують торент-трекери, для завантаження нелегального контенту. Виявлення порушників відбувається наступним чином:
- Власник контенту має бота на торент-трекері, який спостерігає за всіма вхідними запитами.
- Торенти є загальнодоступними, тож якщо ви оголосите про себе в загальнодоступному торенті (це потрібно, щоб люди надсилали вам дані), власник вмісту зможе ідентифікувати ваш IP.
- Після цього компанія просто надсилає вашому постачальнику послуг скаргу, а той (в нашому випадку це Starlink) переадресовує її вам.
Тож у випадку з торент-трекерами є одразу дві проблеми: по-перше, вас легко ідентифікувати та подати скаргу (хоча судячи з усього цим займаються лише найбільші правовласники), а по-друге, підпадаєте не лише під нелегальне завантаження, а й під нелегальне розповсюдження контенту.
Тому що звичайною скаргою щодо авторських прав проти торентів є саме роздача нелегального контенту, оскільки за замовчуванням ви не лише завантажуєте собі, а й роздаєте іншим користувачам завантажені файли. А закони та покарання за надання несанкціонованих матеріалів іншим набагато суворіші, ніж просто завантаження для себе.
Тож єдиний простий спосіб обходу обмежень (якщо звісно не враховувати покупку контенту) — це перестати користуватися торентами, а лише дивитися контент без попереднього завантаження.