CD Projekt RED обігнала по капіталізації Ubisoft, яка випустила майже 400 ігор

Польська CD Projekt RED обігнала по капіталізації Ubisoft і фактично стала найбільшим європейським видавцем на ринку. Як повідомляє Forbes, попри майже 400 виданих ігор, загальна вартість Ubisoft складає близько $3 млрд, тоді як CD Projekt RED, що має лише дві основні франшизи (Cyberpunk та «Відьмак») коштує $3,5 млрд.

Як CD Projekt RED обігнав Ubisoft?

Джерело: TRADING ECONOMICS

Ubisoft традиційно вважається одним з найбільших гравців на ігровому ринку. Компанія працює ще з 1986 року, а загальна кількість проектів, в яких Ubisoft взяла участь як розробник та/або видавець наближається до 400 ігор. Серед основних її франшиз — такі легенди, як Assassin’s Creed, Far Cry, Watch Dogs, Division, Rainbow Six Siege, Ghost Recon, та Star Wars.

Проте останнім часом компанію переслідує низка провалів (які так чи інакше торкнулися майже всіх згаданих вище серій). А Ubisoft, здається, намагається компенсувати кількістю, а не якістю проектів, що лише погіршує ситуацію. Тож, за оцінкою Forbes, загальна капіталізація Ubisoft зараз становить всього близько $3 млрд, хоча ще у 2020 році цей показник сягав $9,5 млрд.

Джерело: YCharts

Що стосується CDPR, то компанія має всього 12 релізів і лише дві активні франшизи (Cyberpunk та «Відьмак»), розробка яких продовжується зараз. Проте її капіталізація вже дещо відновилася після різкого падіння внаслідок катастрофічного запуску Cyberpunk, і у компанії є великі плани щодо розширення Cyberpunk, а також продовження нової трилогії «Відьмака».

Загальна капіталізація CD Projekt RED вже перевищує $3,5 млрд, а загалом компанія вже стала найбільшим європейським видавцем, та прикладом того, як можна створювати якісні проекти, або хоча б дороблювати їх після невдалого старту.

Чому це цікаво?

Якщо Ubisoft коштує лише $3 млрд, проте залишає за собою права на такі популярні серії, як Assassin’s Creed, Far Cry, Watch Dogs, Division, Rainbow Six Siege, Ghost Recon, та Star Wars, це робить їх потенційною ціллю для придбання Sony, Microsoft чи іншої великої технологічної компанії, яка намагається розширити свою присутність на ігровому ринку.

Для порівняння, подібна угода між Activision і Microsoft, яка поки розглядається регуляторами, становить $69 млрд. А ще раніше Microsoft купила Bethesda за $7,5 млрд. Sony щойно купила Bungie, яка зараз має лише одну франшизу, Destiny, за $3,6 млрд, що більше, ніж коштує вся Ubisoft.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук