Український Mark робить медичний ШІ-сервіс. Він залучив $200 000

Читати на RU

Український medtech-стартап Mark нещодавно залучив smart-інвестицій у розмірі $200 000. Про це AIN.UA повідомила команда стартапу.

Деталі угоди

На момент угоди в стартап уже інвестували близько $300 000: це власні кошти фаундерів та двох інвесторів-янголів.

У фокусі seed-раунду були smart-інвестиції. Стартап підняв $200 000. Участь у раунді взяв інвестор та засновник мережі маркетів «TOR-BA», фінтех-компанії GEO Pay та колишній радник голови Мінцифри Максим Дем’янюк.

Залучені кошти команда планує витратити на розвиток продукту в Україні, зокрема, на прискорення зростання та розширення партнерської спільноти. А в подальших планах — вихід на два ринки, які команда вважає перспективними: США та Скандинавію (Данія, Норвегія, Швеція).

З чого почався стартап

Mark — це український стартап, який розробляє медичні сервіси, що працюють на AI-платформі. Його засновники: лікар Андрій Петрух та переможець міжнародного чемпіонату Microsoft Imagine Cup у складі команди AI стартапу EnableTalk Валерій Ясаков.

Засновники стартапу: Андрій (ліворуч) та Валерій (праворуч), тут і надалі зображення надані Mark

Ідея для стартапу з’явилась у Андрія, коли він проходив медичну практику та підтвердження кваліфікації у Торонто, у 2006-2012 роках. Він там поглиблено вивчав принцип роботи парамедиків і лікарів невідкладної допомоги і захотів перенести досвід до України, тому вирішив створити алгоритм для опитування пацієнтів. Так з’явилась перша версія Mark Symptom Checker.

Валерій прийшов до ідеї Mark через серйозну хворобу, на яку захворів ще у 22 роки, і через яку йому довелося пройти шість операцій, зокрема із видалення товстого кишківника. Відтоді Валерій поставив собі за мету розробити систему, що дасть змогу краще збирати інформацію про стан пацієнта та завчасно визначати складні стани, щоб нікому не доводилося проходити подібне. 

Що розробляє стартап

Мета стартапу: створити сервіс, що забезпечує повний медичний супровід користувачів, а також організовує взаємодію клінік, лабораторій і страхових компаній. Як це працює?

Це мобільний додаток — персональний медичний асистент, що працює на AI-алгоритмах, з квітня 2023 року він працює в тестовому режимі і доступний на AppStore та Google Play. 

Він покликаний допомагати користувачеві:

  • мати медичний супровід 24/7; 
  • попередньо діагностувати стан здоров’я інструментом Mark Symptom Checker, що має міжнародний сертифікат якості ISO 13485:2016; 
  • аналізувати ключові фактори здоров’я: результати аналізів, динаміку самопочуття, історію хвороби, дані з health-трекерів тощо; 
  • вивчати симптоми, фіксувати «червоні прапорці» та зберігати медичну історію; 
  • шукати медичні лабораторії та записуватись туди на прийом;
  • швидко розв’язувати усі медичні питання з клініками, лабораторіями та страховими. 

«Mark не замінить лікаря, а, навпаки, допоможе зрозуміти, коли варто до нього звернутися, його завдання — підняти червоні прапорці у тривожній ситуації, допомогти з алгоритмом дій та тримати на контролі лікувальні і профілактичні заходи», — пояснюють у команді.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук