У 2013 році капіталізація Nvidia складала $8,4 млрд. Сьогодні — $1+ трлн. Ніхто не зростав так швидко

Видання CNBC проаналізувало зміну бізнесу компанії Nvidia за останні 10 років. Досягнення вражають: акції жодної іншої компанії не зростали так швидко, отримуючи переваги від всіх нових технологій, що зʼявлялись на ринку останнім часом. Компанія, яка раніше вважалась не більше як підрядником Intel, сьогодні коштує у рази більше. І продовжує зростати у вартості.

Лише протягом останнього року вартість акцій Nvidia зросла на 180% — це більше, ніж у будь-якої іншої компанії з індексу S&P500. Слідом йде Meta та зростання на 151%. Сьогодні Nvidia — 5 найдорожча компанія світу, що поступається лише Apple, Microsoft, Amazon та Alphabet.

Ще 10 років тому капіталізація компанії складала лише $8,4 млрд, тоді як оцінка Intel — під сотню мільярдів доларів. З того часу Intel виросла на 55%, Nvidia — на 11 170%. Навіть Tesla Ілона Маска не зростала так сильно — 2279%. 

Як компанії це вдалось? 

Заснована у 1993 році компанія зробила ставку на ігрову індустрію, створюючи для них потужне залізо. Цей ринок почав активно зростати у середині десятих: ігри потребували все більше потужностей, та й самих ігр ставало більше, нові покоління консолей, багатіюче населення, що готове було купувати подібні речі. Це все ще великий бізнес для компанії, що приніс $9 млрд цьогоріч. 

Та розробки Nvidia стали у нагоді не лише любителям пограти. Компанія спіймала хвилю популяризації криптовалют: в деякі моменти на ринку просто не було карт для геймерів — все викуповували майнери, ціни на вторинних ринках були у три-чотири рази вищими. 

Коронавірус та дефіцит чипів також лише посилив продажі компанії — вона виробляє продукт, що був всім потрібен. Але поступово дефіцит чипів сповільнився, ринок наситився, логістичні маршрути відновились. І тоді як у інших пішло сповільнення бізнесу, Nvidia знову знайшла для себе новий вектор заробітку — AI. 

ChatGPT

Протягом 2022 року продажі Nvidia у сфері AI зросли до $15 млрд, що склало 41% всього виторгу компанії. Для розуміння: лише у серпня декілька китайських компаній замовили у Nvidia заліза на $5 млрд. Бізнес продовжує зростати і був на штучний інтелект дозволяє компанії заробляти. 

В основі заробітку — потужний чіп H100 вартістю близько $40 000 за одиницю. Коли Маск розповідав, що запускає X.AI — нову компанію у сфері розробки систем штучного інтелекту — він говорив про купівлю тисяч подібних: це сотні мільйонів доларів. CNBC пише, що саме Nvidia розробляє найкраще та найпотужніше залізо, яке необхідне для навчання та роботи штучного інтелекту. 

Саме ці чіпи купує Microsoft та OpenAI. Остання відповідальна за розробку ChatGPT, анонс якого і публічний анонс стали справжнім AI-бумом: в штучний інтелект всього за рік кинулись всі великі компанії, стартапи почали залучати сотні мільйонів інвестицій. І при цьому потужних конкурентів у компанії немає: всім потрібні чіпи саме від Nvidia, тому, певні інвестори, компанія певний час ще зможе заробляти великі гроші і показувати один за іншим рекордні квартальні результати. Саме тому, хоч компанія і вважається переоціненою (їх виторг не такий великий, як вартість акцій і капіталізація), інвестори вірять у Nvidia та її перспективне майбутнє. 

Очікується, що у 2024 році компанія заробить ні чіпах під AI більше $31 млрд. Сьогодні компанія контролює 80% заліза під AI. Кожний H100, який компанія виробляє, продається без проблем. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук