Хто такий Лебігович і звідки з’явився мем про нього

1
Читати на RU

Користувачі соцмереж активно поширюють меми з закликом голосувати на майбутніх виборах президента України за блогера Михайла Лебігу. При цьому вони використовують не оригінальне прізвище Лебіги, а його поєднання з Януковичем — Лебігович.

В цьому матеріалі редакція AIN.UA розказує, хто такий Михайло Лебіга, звідки з’явився мем про Лебіговича та йому всі так активно просувають його в президенти.

Хто такий Михайло Лебіга?

Михайло Лебіга —  український Twitch-стрімер із ніком Leb1ga, відомий перш за все тим, що регулярно збирає на платформі рекордні збори на потреби ЗСУ, ГУР, та інших підрозділів, які зараз боронять незалежність України.

Як повідомляв AIN.UA, в липні 2023 року Лебіга всього за одну ніч зібрав рекордні 8,35 млн гривень. Стрім йшов майже 8 годин. Первинною метою було зібрати 2 658 000 грн, але за підсумками зборів сума втричі перевищила ціль. Лише за першу годину вдалося зібрати більше 3 млн, а за підсумками усього збору — більше 8,3 млн грн.

Цієї суми вистачило на три розвідувальних безпілотники «Сич» для Головного управління розвідки. Кошти, які залишились після покупку БпЛА для ГУР МОУ, спрямували на придбання автівки для одного з підрозділів Сил оборони.

Трансляція Лебіги набрала понад 141 600 годин перегляду, а середній онлайн на ефірі становив 17 800 глядачів. Максимальний онлайн під час стріму досяг позначки 34 800 глядачів — це не лише рекордний показник для каналу самого Лебіги, а й найкращий результат серед усіх україномовних стрімерів Twitch.

Що за Лебіговіч?

Джерело: lebigovich.org.ua

Один із напрямків стрімів Лебіги — перегляд українських шоу, інтерв’ю та теледебатів. Нещодавно блогер на стрімі передивився старі дебати Ющенка та Януковича, а глядачам це так сподобалося, що вони почали жартома називати Михайла кандидатом від народу.

Джерело: lebigovich.org.ua

На цю тему почали створювати меми, де Лебігу називають кандидатом в президенти Лебіговичем (прізвище, яке є поєднанням слів Лебіга та Янукович), зазначають, що він є висуванцем чи то від «Партії Лебігонів», чи то від партії «Слуги калорій».

В якийсь момент мем вийшов з під контролю і історію про Лебіговича підхопили всі, в тому числі депутати. В TikTok почали викладати відео на підтримку Лебіговича, робити мерч та інші смішинки. Напевно під будь-яким відео сьогодні у TikTok можна знайти слова «за Лебіговича», цю історію всі розносять як тільки можуть.

Сам же Лебіга просить перестати це розносити.

UPD. Що далі?

28 серпня в соцмережах Лебіги з’явилось відеозвернення, зняте в стилі новорічного відео Володимира Зеленського 2018 року (де той оголосив, що братиме участь у президентських перегонах). Лебіга також йде на вибори — але голосування відбудеться гривнями.

3 вересня можна буде прийти на імпровізовані виборчі дільниці у 8 містах України і проголосувати «За Лебіговича». 1 голос = 100 грн. Так само можна буде донатити онлайн. Зібрані кошти передадуть у фонд «Повернись живим».

Залишити коментар

Коментарі | 1

Пошук