Сьогодні користувачі українського сегменту Twitter обговорюють правила поведінки на онлайн-колах. Зокрема: чи неввічливо вимикати камеру або мікрофон на груповому робочому колі? І чи це означає, що людина по факту займається своїми справами у робочий час, а чи, навпаки, це нормальна практика і всі так роблять?
- Ще з часів пандемії 2021-2022 року онлайн-коли в Zoom, Google Meet, Microsoft Teams та інших сервісах стали постійним робочим інструментом для команд, які не могли бачитися регулярно офлайн. Повномасштабна війна в Україні, коли команда одного бізнесу могла роз’їхатися по різних областях, або навіть різних часових поясах, також зробила ці інструменти важливими для роботи бізнесів.
- Разом із тим, постає питання ділового етикету під час онлайн-дзвінків. Одне із його питань, яке зараз жваво обговорюють у Twitter: чи можна вимикати камеру і мікрофон під час такої зустрічі. Почалася дискусія з цього твіта:
Вимкнена камера на онлайн зустрічі = людина займається своїми справами
— Рекламнутий (@cabb08) October 3, 2023
І думки з цього приводу розділились: хтось вбачає у такій вимозі (постійно тримати камеру та мікрофон ввімкненими) відсутність довіри, хтось не бачить у вимкненій камері проблеми, а хтось, навпаки, згоден із автором оригінального твіту.
Вимога вмикати камеру на онлайн-зустрічі = відсутність довіри. https://t.co/43EfPl7kPo
— 🇺🇦 Амбасадор Троєщини (@taranenko) October 3, 2023
Ми замало говоримо про те, що 90% усіх цих мегаважних дзвінків і мітингів, на яких ОБОВ'ЯЗКОВО треба вмикати камеру, бо це НЕПОВАГА, можуть і мають бути в текстовому форматі.
— 🇺🇦сільська екзальтована жіночка (@2ironichna4u) October 3, 2023
Залежить від зустрічі, насправді. На невеликих, де часто треба висловлюватись – завжди вмикаю. На великих, де треба просто бути в курсі розмови, можу вимкнути і, зробивши гучніше, сходити зробити чай або набрати склянку води https://t.co/5UNiZiTcn6
— Yevgeniy Mudzhyri (@mudzhyri) October 3, 2023
Що ви думаєте на цю тему? Напишіть у нашому опитуванні: